תיקים לעגלה – מה לבדוק לפני הרכישה?

אחד מהפריטים החשובים ביותר שיש לרכוש כאשר נולד תינוק חדש במשפחה הוא תיק לעגלה.

בתיק זה שמים את כל הדברים החשובים לטיפול בתינוק, כמו גם חפצים אישיים שלכם כאשר אתם מתניידים עם הרך הנולד מחוץ לבית. בבואכם לרכוש תיקים לעגלת תינוק תגלו מגוון רחב של אפשרויות. בשורות הקרובות נסקור את הקריטריונים החשובים שיש לשים אליהם לב, כך שתוכלו לבצע את הרכישה המושלמת עבורכם ועבור תינוקכם.

סוגי החומרים מהם עשוי התיק

תיקים לעגלה יכולים להיות עשויים מכל חומר שהוא אך אין ספק כי הפוליאסטר הוא הכוכב האמיתי בתחום. חומר זה עמיד בפני מים, קשיח מאוד ולא מתעוות גם לאורך זמן או בהפעלת לחץ, מגיע בשלל צבעים ועיצובים וניתן לכבס אותו במכונת הכביסה. תיקי הפוליאסטר כוללים פעמים רבות גם ביטנה פנימית שעשוייה מניילון על מנת שגם נוזלים שנשפכים מבפנים (בקבוקים נוזלים למשל) לא יספגו בחומר ויהיו ניתנים לניקוי בקלות, ללא השארת כתמי רטיבות או ריח. הפוליאסטר גם דוחה התפתחות של עובשים ופטריות ועל כן מאוד היגייני גם לאורך שנים רבות של שימוש.

שמירה על חום הבקבוקים

הורים רבים שיוצאים מהבית עם התינוק עושים כן תוך שימוש בתרמוס של מים רותחים או חלב אם שאוב שפשוט מתקרר ואין לעשות עימו דבר לאחר הקירור, שכן חלב אם או תחליפי חלב מוכנים שהתקררו פשוט אינם ערבים לחיכם של תינוקות רכים. על מנת למנוע את התופעה חשוב כי תחפשו מלכתחילה תיקים לעגלה אשר מגיעים עם תאים או כיסים שמבודדים הרבה יותר טוב מהסביבה ומותאמים היטב לבקבוקים. תאים אלו יהיו מורכבים מלפחות 3 שכבות של בידוד ויאפשרו יציאה נוחה יותר מהבית מבלי להשתמש בתרמוסים, במיוחד כאשר מגיחים מהבית ליציאות קצרות זמן.

חלוקה פנימית וכיסים

כאמור, בתיק שתרכשו אתם עומדים לאחסן חפצים שונים שנועדו לכם ולתינוקכם. על מנת שתהיה הפרדה ויהיה לכם נוח ביותר "לתפעל" את משימת הטיפול בתינוק מחוץ לבית, מומלץ שהתיק שתבחרו יכלול חלוקה פנימית מגוונת ע"י חוצצים וכמו כן, כיסים פנימיים וחיצוניים עבור פריטים שונים. הכיסים יכולים להיות קטנים או גדולים יחסית וככל שיש יותר מהם, הרי זה משובח. בכיסים תוכלו לשים פריטים שונים לשליפה מהירה כגון ארנק, טלפונים, מפתחות הרכב וכו', בנוסף לפריטים שנועדו לצרכי הטיפול בתינוק עצמו.

אפשרויות תלייה

את התיק סביר למדי שתיקחו עימכם לכל מקום בו תהיו עם התינוק. התיק עשוי להיות תלוי לא רק על העגלה אלא גם על הגב ובכל מקום שתחפצו בו. מסיבה זו כדאי מאוד לבחור תיקים לעגלה שכוללים מספר אפשרויות של מתלים – תוכלו לבחור תיק עם רצועות נוחות לתלייה על העגלה שכולל גם לולאה קטנה עליונה לתלייה על וו בעבודה או בגן הילדים, רצועות מתכוונות לנשיאה על הגב וכו'.