שידה לתינוק

כאשר בוחרים שידה לתינוק יש המון שיקולים שמנחים את ההורים באיזו שידה לבחור, שיקולים אלו הנם בתחום השימושיות, הצרכים העכשוויים והעתידיים של הבית, גובה שידת התינוק חשוב מאוד כיוון שזו תשמש כשידת החתלה למשך תקופה ארוכה (כשלוש שנים) אחריהם השידה הופכת ליחידת אחסון בחדר התינוק, יחידה שמשמשת כסוג של ארון לבגדים / צעצועים / מצעים וכד' למשך שנים רבות.

שיקול נוסף בבחירת שידה לתינוק הוא הטווח הארוך, ברוב המקרים השידה תצטרך להתאים לתינוק או לתינוקת הבאה בתור, שבדרך כלל תישן יחד עם אחיה או אחותה באותו חדר, מידות השידה צריכות להתאים לגודל החדר ולמצב בו החדר ישמש יותר מילד אחד. בדרך כלל המצב יהיה שבחדר תהיה שידה לתינוק, מיטת ילדים ומיטת תינוק.

צבעוניות ועיצוב השידה לתינוק חשובה גם היא, חשוב שזו תשתלב בעיצוב הנוכחי של החדר, תהיה נעימה ורכה עבור התינוק ועבור ההורים. ידיות המגרות, החומרים והצבעים צריכים להתאים בפן העיצובי והבטיחותי עבור הבית.

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבוןבבחירת שידה לתינוק הוא תהליך ניקוי השידה, צבע קל לניקוי יהיה נכון ונוח יותר כאשר התינוק או התינוקת יגדל ויהיה לילד, ילד שמחזיק צבע /טוש /עיפרון ביד יהפוך את השידה למיצג אומנות ייחודית אותו יתכן ותרצו לנקות מפעם לפעם.

והכי חשובה לנו כהורים היא הבטיחות של כל רהיט בחדר התינוק /הילד, נקודות חשובות לבדיקה לפני בחירת שידה לתינוק היא בטיחות ותשומת לב לפרטים. אחד הקריטריונים החשובים ביותר בשידה לתינוק הוא הבטיחות, בטיחות הרהיט מתבטא ביציבות השידה, חוזק המבנה והמגירות, חומרים וצבעים שאינם רעילים ועוד.

מבנה השידה שברוב המקרים מתחשב בעובדה שהשידה לתינוק הופכת לסוג של יחידת אחסון עבור הילד, חייב

להיות נח לשימוש גם לצעירים שבינינו ,חשוב שהמגירות יהיו עם מסילות של תיקה שקטיה ושליפה מלאה כך מנצלים נכון את כל עומק המגרה  לאחסון המרבי.

דבר נוסף שחשוב ולא נלקח בחשבון הוא הרכבת הרהיט, יש לשים לב שההרכבה של השידה מתבצעת על ידי איש מקצוע בעל ידע בתחום ורגישות לעבודה עבור חדר תינוקות ובמקרה ומדובר בהרכבה עצמית יש לשים לב להוראות, לשימוש בכלי עבודה מתאימים ועבודת הרכבה נקייה ויסודית.

כשבאים לבחור שידה לתינוק (שידת החתלה) אפשר לראות מגוון מוצרים המוצעים בשוק, מוצרי מדף, שידות מעוצבות ושידות לתינוק לפי הזמנה. בכל אחת מהאפשרויות יש לבדוק בראש ובראשונה את התאמת השידה, החומרים מהם היא עשויה וכל נושא הבטיחות בשימוש עבור התינוק ועבור ההורה (ועבור הילד), חלקים רופפים או קטנים שעלולים להינתק,יציבות ותמיכה נכונה ועוד.

מוגש על ידי יו יו ילדים, שידה מעוצבת לתינוק.