ארונות הזזה לחדרי ילדים

חדרי ילדים הינם חדרים עמוסים מטבעם – ארונות הזזה הם פיתרון אידיאלי שגם ממצמם את הבלגן וגם מספק מקסימום פתרונות אחסון יעילים ונוחים בשטח נתון.

היתרונות של ארונות הזזה

 

לארון הזזה, בחדר ילדים כמו גם בחדרים אחרים, יש יתרון בולט על פני ארונות שבהם הדלתות נפתחות כלפי החוץ והוא החיסכון במקום – שכן אין צורך להשאיר מרחב פנוי לשם פתיחת הדלתות.

ליתרון זה חשיבות רבה בכל מקום, שכן לא משנה עד כמה מרחב המגורים שלנו מרווח ועד כמה החדר הספציפי גדול, אנחנו תמיד שואפים שהוא יכיל כמה שיותר פריטים ובמקביל לא נרגיש בו צפיפות או תחושת מחנק, כך שקל להבין מדוע ארונות ההזזה הפכו כה פופולאריים בשנים האחרונות.

יתרון נוסף של ארונות הזזה (למגוון דוגמאות לחצו כאן) הוא האמינות: בעבר המסילות, לפחות בחלק מהארונות האלה, נטו להתעקם או להישחק, דבר שהקשה על פתיחת הדלתות ויצר לארונות ההזזה שם של רהיט בלתי עמיד, אולם כיום מיוצרים ארונות אלה מחומרים מתקדמים ובשיטות ייצור חדשניות, כך שהמסילות ממלאות את ייעודן לאורך זמן רב.

מאיזה עץ עשויה ארון?

כשבוחרים ארון הזזה לחדר ילדים השאלה החשובה ביותר היא החומר ממנו עשוי הארון, כשהבחירה היא בין עץ מלא לעץ תעשייתי.

עץ תעשייתי על סוגיו השונים – סיבית, שבבית וסנדוויץ' – הוא זול יותר, וכמובן שזהו שיקול שאין לזלזל בו, ובפרט במציאות החיים של ישראל שבה רבים מאיתנו מתקשים לגמור את החודש ובוודאי שרכישת פריט כמו ארון, שכרוכה באופן טבעי בהוצאה בלתי מבוטלת, מחייבת מחשבה מעמיקה מבחינה פיננסית.

יחד עם זאת חשוב לדעת שעץ טבעי הוא לא רק יפה יותר ומעורר תחושות נעימות יותר אלא הוא גם, ובעיקר, בריא יותר – פריטי ריהוט עשויים מעץ תעשייתי עלולים להפיץ גז בשם פורמאלדהיד, שגורם להפרעות בשינה, הפרעות בנשימה, גירויים בעיניים ובאוזניים ובמקרים שונים אף התגלה כגורם מסרטן, ואם לוקחים בחשבון שמדובר בארון המיועד לחדר ילדים ואת הפגיעות הגבוהה של הנפשות הרכות, הרי שכדאי מאוד לתת עדיפות לארונות הזזה מעץ מלא.

מה עדיףארון גדול או ארון צנוע?

 

דילמה נוספת, משמעותית גם היא, הפוקדת אותנו לקראת רכישת ארון הזזה לחדר ילדים היא הגודל שלו.

מצד אחד, ריבוי הפריטים של הילדים גורם לנו לחפש ארונות גדולים, כאלה שיתנו מענה גם בעתיד, אם יהיה צורך בפתרונות אחסון מקיפים יותר וגדולים יותר (ואנחנו תמיד נוטים לחשוב שעם הזמן נזדקק לעוד ועוד שטחי אחסון). מצד שני, ארון גדול מדי עלול להשתלט על חדר הילדים, לא להשאיר מקום לפריטים אחרים שהילדים חפצים בהם ובאופן כללי ליצור בו תחושה של מחסן.

פיתרון אפקטיבי אחד הוא ארון בגודל סביר ולאו דווקא גדול מאוד, כשתכנון מושכל של הארון (מבחינת חלוקה למדפים, קולבים, מגירות וכו') מאפשר מקסימום אחסון במינימום שטח, כך שניתן יהיה לאחסן בתוכו גם שמיכות לתינוק וגם בגדים  ובנוסף להשתמש בגודל הארון כמגבלה לגבי רכישת פריטים – כך שתקנו אך ורק מה שבאמת נחוץ, ואת מה שהופך מיותר (למשל בגדים שהם כבר קטנים על הילד) תוציאו מהארון ותעבירו למי שייתרם מהם.

איך להפוך את ארון ההזזה ליפה יותר ומיוחד?

 

ארונות הזזה הם לא רק רהיט פונקציונאלי אלא גם כאלה המשדרגים את האסתטיקה של החדר בו הם נמצאים, ובפרט כשהם מיועדים לחדרי ילדים.

כדי להפוך את הארון ליפה יותר אפשר למשל להפוך את אחת הדלתות למראה גדולה, לשלב בארון מסך טלוויזיה (אלא אם כן אתם מסתייגים מקיומן של טלוויזיות בחדרי השינה), לבחור צבע משובב נפש לכל הדלתות או לחלקן (כשתמיד אפשר כמובן לגוון) וגם הדפסה דיגיטלית יכולה להפוך ארון הזזה ליצירת אמנות של ממש ולשדרג את מראה חדר הילדים כולו.