טיפים לטיסה עם תינוקות לחו"ל

כאשר מגיע תינוק חדש לעולם, החיים משתנים ללא היכר ויחד עם השמחה וההתרגשות המלווה אתכם, יתכן ותיתקלו במספר קשיים, שיצריכו מכם מציאת כלים לפתרונות ולהקלה על אורח החיים החדש. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר על חופשה עם התינוקות, שהרי צריך להיערך בהתאם אליה ובהתאם למצבכם החדש. שגרת הטיפול בתינוק דורשת מההורים את תשומת הלב המלאה וכן את האמצעים הנלווים והרבים, שלרוב מפוזרים בחלקי הבית ולא מתניידים אתכם בקלות.

אך הדבר אינו בלתי אפשרי וניתן בהחלט, גם עם תינוקות, לצאת לחופשה בארץ וגם חופשה בחו"ל. אחד הדברים שחשובים לדעת הם איך מסתדרים בטיסה עם תינוק. על כן, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם להסתדר עם התינוקות, בדרך אל החופשה ובחזרה ממנה ולאפשר לכם לטוס לכל מקום שתרצו, בין אם מדובר בטיסות ארוכות או בטיסה קצרה כמו  טיסה לברצלונה או ליעד נבחר אחר באירופה.

היכן מומלץ לשבת במטוס?

מיקום הישיבה במטוס הוא חשוב מאוד ובעת הזמנת הטיסה תוכלו לברר אם ניתן להזמין מקום המשלב עריסה, שמגיעה מטעם חברת התעופה או במקום המקנה אפשרות להרכיב אחת כזו. מקומות אלו יהיו בדרך כלל בשורה ראשונה של המטוס. מיקום זה עדיף לכם גם בגלל שהוא מאפשר לכם לפרוס שמיכה ולהשכיב את התינוק, וכך לא תצטרכו להחזיקו על הידיים. כמו כן, אל תשכחו לקחת מנשא, שיכול מאוד לסייע בעלייה מהמטוס ובירידה ממנו.

כיצד מומלץ להלביש את התינוק?

ראשית, יש לבדוק את הטמפרטורה ואת מזג האוויר במקום אליו אתם טסים וכך להיערך בהתאם. אך כל או כך, בטיסות עצמן, הטמפרטורה צונחת וקר מאוד ולכן יש להלביש את התינוק היטב טרם תחילת הטיסה. כמו כן, מומלץ כי תיקחו לפחות שני סטים של בגדים להחלפה, גם לתינוק וגם לכם וכן חיתולים חד פעמיים, שיאפשרו לכם להעביר טיסה נעימה ונוחה יותר.

מה מומלץ לתת לתינוק לאכול?

אם התינוק ניזון מבקבוק יש לברר מראש אם מזון התינוק שהוא רגיל אליו נמכר בארץ שאליה אתם טסים ובמידה ולא, לתכנן את הכמויות ולהצטייד בהתאם. לטיסה מומלץ כי תצטיידו בתרמוס עם מים רותחים, כדי שתוכלו לתת לתינוק אוכל מבלי להיות תלויים בדיילות. כמו כן, מומלץ לבדוק מראש אם ניתן להזמין מזון לתינוק דרך חברת התעופה. במקרה והילדים כבר ניזונים מאוכל מוצק, ניתן בהחלט להזמין להם מנות ילדים ולהצטייד במחית ירקות ופירות.

פריטים מומלצים לטיסה

הפריטים המומלצים לטיסה, מעבר למה שכבר נאמר, הם הדרכון של התינוק, מגבונים לחים, משחה לתפרחת העור ושקיות לחיתולים. כמו כן, מומלץ להצטייד בצעצועים שהתינוק אוהב, אך וודאו כי הם לא מרעישים יותר מידי וכי הם רכים ונעימים. בנוסף, אל תשכחו מוצצים, בקבוק מים, סינרים חד פעמיים וערכת עזרה ראשונה בסיסית.