חדרי ילדים, טרנדים ומגמות לשנת 2015

אין בית של הורים צעירים שלא נערך בו הוויכוח והדיון הזה – איזה חדר ילדים לקנות, ומי יקנה? אנחנו או הסבא והסבתא? הם הרי כל כך רוצים לקנות מיטה לנכדים שלהם, לפנק אותם, אבל מה אם הם יקנו להם משהו שאנחנו לא אוהבים, מילא אנחנו אבל מה אם הם יקנו משהו שהילדים לא אוהבים? זה יכול להיות מאוד לא נעים.

בשביל לסייע מעט לכולם, לפניכם סיקור מקיף ומיוחד על מגמות בתחום עיצוב חדרי הילדים, בו נספר על טרנדים בולטים בתחום, וכן על דגשים מסוימים וחשובים בכל הקשור להיבט הבטיחותי.

החדרים של כל ילד/ה מגיל שלוש עד גיל 18, עוברים מספר גלגולים. הן בעיצוב הכולל והן בריהוט. ברוב המקרים, החדר ייצבע מספר פעמים, פעם ראשונה על ידי ההורים עם שלל דמויות מעולם הילדים, גיבורי ספרות, סרטים, טלוויזיה, דרך קירות חלקים בהם ניתן לתלות תמונות ופוסטרים עד שהקיר ייצבע בכל מיני צבעים וצורות שהנער או הנערה שכעת גרים בחדר, יאהבו, סביר להניח שהוא ייצבע אפילו כמה פעמים בתקופת הנעורים. רמז למרד המתרחש באותו זמן.

השינוי בא לידי ביטוי גם בריהוט. המיטה קטנת הממדים תתחלף במיטה שמתאימה לילד בוגר, ולאחר מכן היא תהפוך למיטת נוער נפתחת או מיטה וחצי, כיום אצל לא מעט נערים ונערות יש כבר מיטות בגודל של מיטה זוגית. לשם הנוחות כמובן. גם הספרייה הקטנה מתחלפת מהר מאוד בספרייה גדולה לספרים ואלבומים השולחן הנמוך מתחלף בשולחן קריאה נוח, ובלא מעט חדרי ילדים נמצא גם שידה. בהתחלה זו תהיה שידה לצעצועים ומשחקים, עם הזמן היא תתחלף ותהיה שידה שמתאים לשים עליה טלוויזיה וקונסלות של משחקי מחשב.

טרנדים בולטים

ניתן לראות מספר טרנדים בולטים בתחום בשנים האחרונות –

  1. בלא מעט בתים נהוג להוציא את הארונות מחדר הילדים, ולשים את הבגדים שלהם בחדר ארונות אחד. כך לילדים יש יותר מרווח בחדר.
  2.  אנחנו רואים הרבה יותר שימוש ברהיטים "רציניים" בעלי אופי צעיר. יותר שימוש בעץ, יותר שימוש באביזרי וינטאג', פחות שימוש באביזרים ילדותיים לכאורה.
  3.  הטרנד הירוק. הורים רבים מודעים לכל העניין של איכות הסביבה, ולכן הם רוכשים רהיטים מחברות ששומרות על הסביבה (שימוש בחומרים ממוחזרים, תהליך ייצור נקי) וכן רהיטים בעלי חומר טבעי, צבעים נקיים וירוקים ועוד.
  4.  בקרב ילדים קטנים, נניח עד גיל 10, אנחנו רואים טרנד של עיצוב החדר על פי נושא מסוים. חללית, מכונית, ועוד. הכל בצבעים, קישוטים, וריהוט שמתאים לכך.

נושא הבטיחות

נושא חושב שיש לשים לב אליו בפרמטרים שונים. זה נכון גם לגבי דברים שעלולים להשפיע באופן אקטיבי וגם באופן פסיבי. למשל, אנחנו נדאג שלא יהיו הרבה אביזרים עם זכוכיות בחדר על מנת שחס וחלילה הילד לא ישתולל והן יתנפצו והוא עלול להיפצע.

נדאג שפינות הרהיטים לא יהיו חדות מדי, על מנת שלא יקבל מכה מהן, את התקעים נוודא שאנחנו מתקינים מעל הישג ידו (במקרה של עיצוב חדרי ילדים קטנים) וכמובן שלא נשכח להתקין סורגים בחדר, על כל מקרה שחס וחלילה עלול לקרות.