כל מה שצריך להכין לקראת בואו של התינוק החדש

התינוק שלכם עומד להגיע לאוויר העולם? קודם כל שיהיה במזל טוב! לא חשוב אם מדובר בלידה הראשונה שלכם או כבר בשנייה או השלישית, בכל מקרה מדובר באירוע משמח ומרגש עד כדי דמעות. ההורים הטריים מרגישים בוודאי מבולבלים מרוב ההיצע שהחנויות מציעות להם, ואילו ההורים הוותיקים כבר לא זוכרים מה זה שידת החתלה ומה באמת צריך לקנות.

אז לא חשוב מה הסטטוס שלכם, כדאי שתהיה לכם רשימה מסודרת של כל הפריטים שאתם חייבים להכין לקראת בואו של התינוק החדש. אומנם נכון שהכי כיף לקנות צעצועים וקישוטים לחדר של הבייבי, אבל חשוב להתמקד ולרכוש את הציוד שהתינוק שלכם באמת יזדקק לו כגון שידת החתלה נוחה, בקבוק לתינוק וכדומה.

רשימת הפריטים שחייבים להכין לקראת התינוק החדש

קודם כל, כדאי לחשוב איך בדיוק תביאו את התינוק מבית החולים לביתו החדש. אתם צריכים להתארגן על סלקל נוח ובטיחותי, בעל דרגת בטיחות גבוהה ואיכות ללא פשרות. אם נשאר לכם סלקל מלידות קודמות והשאלתם אותו לחברים, זה הזמן לבקש אותו בחזרה. בכל מקרה, חשוב לזכור כי כל סלקל אמור להספיק בערך ל – 6 שנים מתאריך ייצורו, לכן כדאי לבדוק זאת לפני השימוש. עם הזמן חל בלאי טבעי בפלסטיק ובריפוד של הסלקל והוא כבר אינו נחשב לבטוח לשימוש בשביל הרך הנולד.

השלב הבא הוא לרכוש או לארגן מחברים ומשפחה מיטה או עריסה לתינוק החדש. במידה ויש לכם כבר ילדים יתכן שאחד מהם עדיין ישן במיטת תינוק, זה יכול להיות זמן מעולה להעביר אותו למיטת נוער. כמובן שכדאי לעשות את המעבר כמה חודשים לפני הלידה, כדי שלא ירגיש מנושל מהטריטוריה שלו.

כמובן שאסור לשכוח את המרכיב החשוב והשימושי ביותר לחיי היום יום של כל תינוק – חיתולים. ניתן לבחור להשתמש בחיתולי בד רב פעמיים, הדורשים כביסה לאחר כל שימוש. אופציה נוספת היא שימוש בחיתולים חד פעמיים אותם ניתן להשיג בכל רשתות הפארם תחת מותגים שונים. תוודאו כי הצטיידתם במספיק בגדי תינוקות מסוגים שונים, לרוב מדובר בקניה מהנה שרוב האימהות מאוד נהנות ממנה. אל תשכחו לבחור שידת החתלה איכותית ועגלה נוחה וקלה שתקל על חייכם.

כיצד לבחור בקבוק לתינוק יונק?

פריט נוסף שכדאי להצטייד בו הוא בקבוק לתינוק יונק. בקבוק הזנה לתינוק צריך לבחור בהתאם לשיקולים רבים, הן של האם והן של התינוק החדש. מדובר בפריט חובה בכל בית, היות ולא תצליחו להסתדר בלעדיו. חשוב לקחת בחשבון מספר שיקולים בהם מחיר הבקבוק, רמת הבטיחות שלו, נוחות הפטמה וכדומה. חשוב לבחור בבקבוק של חברה גדולה ומוכרת כדי לוודא כי אכן הבקבוק בטיחותי לשימוש ואינו מפריש חומרים רעילים. מבחינת נוחות הפטמה – יתכן ותיאלצו לנסות מספר בקבוקים עד שתגיעו לבקבוק שהתינוק הכי יסתדר עמו.