הפלה פרטית – הסוד שלך שמור אצל הרופאים

הריון אמור להיות שמחה ואושר עבור ההורים אבל לא תמיד ההריון מסב נחת לאבא ולאימא המיועדים ויש כאלו שמעדיפים לבצע הפסקת הריון בגלל סיבות שונות ומשונות. השאלה סביב הפלות היא סוגיה חמה בשנים האחרונות בישראל, בעוד שיש כאלו המצדדים באמהות המפילות ישנם אחרים הטוענים שהפלה היא אינה אופציה ורק רצון האל הוא שיקבע ואין להתערב בגורל או במציאות.

הפלה פרטית היא הפלה שלא נעשית דרך קופת החולים, אפשר לבצע אותה בדיסקרטיות מוחלטת ולמעשה ניתן לעשות אותה בסודיות מלאה. הרופאים שמבצעים את ההפלה אינם ישאלו לסיבה או ינסו לשכנע אותך להמשיך את ההריון, תפקידם הוא לבצע את בקשתך ללא עיכובים וללא שאלות מיותרות.

הפסקת הריון – מוצדק או לא?

הפסקת הריון יכולה להיות בגלל הרבה מאוד סיבות החל מהריון לא מתוכנן, הריון שהנו מחוץ לנישואין, הריון לא רצוי, הריון עם מומים של העובר ועוד מגוון רחב של סיבות. לא תמיד אנחנו יכולים להיכנס לנעלי האישה ההריונית שמצד אחד גדל בתוכה ילד או ילדה אך מצד שני אינה מעוניינת בכל תוקף בכך. על השאלה האם הפסקת הריון היא מוצדקת או לא מוצדקת קשה לענות באופן חד משמעי, זה תלוי במקרה הספציפי ועד שלא יחוקק חוק שקובע ללא ספקות מהו הצעד החוקי הרי שכל אחת תוכל לפעול לפי מצפונה ולפי רצונה.

הפלה פרטית – ללא הפנייה מרופא

הפלה פרטית אינה מצריכה הפנייה מרופא ולמעשה ניתן לקבוע תור בהתראה קצרה כדי להביא למצב של הפסקת הריון. תהליך זה אינו תהליך פשוט, מדובר בהחלטה קשה ומורכבת ואם נוסיף לכך את תהליך ההפלה המקובל הכולל גם תשאול וחקירת האישה על הרצון להפלה הרי שבמקרה של הפלה פרטית לפחות התהליך עצמו הוא מעט קל יותר. אין ספק שלכל אישה יש את היכולת לבחור מה נכון עבורה ומה מתאים בשבילה אבל עדיין מדובר בסוגיה לא פתורה מכל ההיבטים.

הפסקת הריון – החלטה גורלית להמשך החיים

הפסקת הריון זו החלטה שתלווה את האישה לכל החיים, גם אם מדובר בהריון לא מתוכנן וגם אם מדובר בהריון של בחורה צעירה. הפסקת הריון זו סיטואציה שאף בחורה או אישה רוצה להיות בה, מדובר בדילמה קשה ביותר, זו לא עוד החלטה בחיים שלוקחים ושוכחים, מדובר בסיטואציה מורכבת שעשויה בהחלט להשפיע על המשך חייה של אותה אישה או נערה.

אם נוסיף לכלל השיקולים גם את השיקול הדתי ואת השיקול הרפואי הרי שזה הופך את ההחלטה לקשה ומורכבת הרבה יותר. עצם האפשרות בלבד שבגלל ההפסקה של ההריון אותה אישה לא תוכל להיכנס שוב להריון מרתיעה לא מעט נשים מפני הפלה. גם ההיבט הדתי, הערכי נכנס לתמונה ומשפיע על לא מעט נשים לבטל את ההחלטה הראשונית שלהם להפסקת הריון.