איך בוחרים בקבוק לתינוק?

מוצרי תינוקות הם עולם ומלאו, ואיך מתוך המגוון הרב, בוחרים את הבקבוק הטוב ביותר לתינוק? כדי שיהיו כמה שפחות גזים, כדי שבני הזוג והמטפלים האחרים יוכלו לטפל ולהאכילו בזמן שאת לא בבית ולא יכולה להניק. איך בוחרים בקבוק מהסוג שהתינוק שלכם יאהב? כמו שבוודאי כבר שמתם לב, לתינוקות יש העדפות משלהם כלפי מה הם מכניסים לפיהם. יש מגוון רחב של חומרים וצורות הן של הבקבוק והן של הפטמות.

אז איפה מתחילים? מוצרי תינוקות זה ענף רחב מאוד, ישנם בקבוקים מזכוכית וישנם בקבוקים מפלסטיק. איזה יש להעדיף? בואו נבחן יחדיו את היתרונות והחסרונות של סוגי הבקבוקים והפטמות.

בקבוק מפלסטיק – יתרונות וחסרונות

היתרונות של בקבוקים מפלסטיק הם שהם קלים במשקל, חזקים והם יכולים ליפול ללא חשש לשבירה ומכאן שהם יותר עמידים. במידה ואתם בוחרים בבקבוק פלסטיק יש לוודא כי הבקבוק יהיה ללא ביספונול איי (BPA FREE). כלומר יש לשים לב שהוא יהיה מפלסטיק באיכות גבוהה וזה חשוב במיוחד במידה ואתם מתכוונים לשים בבקבוק שתיה חמה או לצורך הרתחתו כדי לוודא שהוא סטרילי. רק לידיעתכם ביספונול איי הוא חומר רעיל אשר במינונים מינימליים נמצא כגורם לשיבושים הורמונליים הן אצל מבוגרים והן אצל תינוקות.  החסרונות הם: שאם לא בדקתם שהבקבוק לא מכיל ביספונול, והוא כן מכיל ביספונול איי, אזי יש חשש שהוא יגרום לשיבושים הורמונליים אצל תינוקכם. מכאן שיש לשים דגש רב על סוג הפלסטיק שממנו עשוי הבקבוק ולוודא מעל לכל ספק כי בקבוק הפלסטיק שאתם רוכשים אינו מכיל ביספונול איי.

בקבוק לתינוק מזכוכית – יתרונות וחסרונות

מוצרי תינוקות מזכוכית קיימים וביניהם בקבוק לתינוק העשוי מזכוכית. היתרון העיקרי של בקבוק זכוכית לתינוק הוא שאין חשש פן הוא מכיל חומרים רעילים, או חומרים היכולים להשפיע לרעה על התינוק. יתרון בולט נוסף הוא שהם מחזיקים מעמד להרבה זמן, אפשר להרתיח אותם ללא חשש וכך לקבל בקבוק נקי וסטרילי כל פעם שחפצים בכך.  החסרונות של בקבוק מזכוכית הוא שהוא יותר כבד וכן הבקבוק עלול להתנפץ במקרה של נפילה, אם כי בדרך כלל בקבוקי תינוקות מזכוכית בנויים מזכוכית מחוסמת.  מכאן שבבחירת בקבוקי זכוכית לתינוק, אפשר להיות בטוחים כי הם אינם מכילים חומרים מסוכנים, וכן שהם בטוחים לשימוש. במקביל אפשר  לחמם את המזון של התינוק בלב שקט כשמתממשים בבקבוק הבנוי מזכוכית.

בקבוקים לתינוק – הפטמות

נקודה נוספת שיש לבחון כשבוחרים בקבוק לתינוק הוא אפשרויות של הפטמות האפשריות להתאמה לבקבוק. יש מוצרי תינוקות העשויים מחומרים שונים וביניהם פטמות בקבוק התינוקות. יש מגוון רב של סוגי פטמות וצורות שונות לפטמות.  הפטמה יכולה להיות מלטקס, מסיליקון, שטוחה, מעוגלת, רחבה, או בצורה הדומה לפטמה של שד האם כאשר התינוק יונק. יש גם גדלים שונים לחור של הפטמה, גדול, קטן, בינוני. גודל חור הפטמה משפיע על כמות ומהירות בה התינוק יכול לינוק את האוכל מן הבקבוק. זוהי גם נקודה שיש להתייחס אליה כאשר באים לבחור בקבוק לתינוק.

לתינוק יש העדפות אישיות, הן לצורת הבקבוק, והן לצורת הפטמה. לעיתים מתמזל מזלם של ההורים והתינוק פשוט אוכל מכל סוג של בקבוק ואין לא העדפה ברורה.  אז איך יודעים מה מתאים? הדרך הוודאית היא לתת לתינוק לנסות מספר סוגים. כדאי גם לברר או לבדוק אם התינוק מעדיף פטמה מלטקס או מסיליקון. אפשרות נוספת היא לשאול חברים, באיזה בקבוק ופטמה התינוק שלהם הכי אהב להשתמש.

לקריאה מורחבת בקרו באתר: www.babycenter.com