פינוי דירה לקראת לידת תינוק

התרחבות משפחה, תהליך משמח ומרגש מאין כמותו, הוא במקרים רבים גם הזדמנות מצוינת לשדרוג תנאי המגורים (שלא לדבר על מקרים אחרים, שבהם הצטרפותה של נפש רכה חדשה למשפחה מחייבת מעבר לבית גדול יותר). מעבר דירה לקראת לידה הוא אמנם שמחה כפולה והתחדשות מכופלת, אולם גם כאב ראש לא קטן, ועל מנת לחסוך חלק ממנו מומלץ להזמין חברה מקצועית ומנוסה לפינוי דירה.

גם המשפחות המאורגנות ביותר, אלה שקובעות לעצמן תוכניות חומש ומצליחות לעמוד בהן, לא תמיד יכולות לשלוט על המועד המדויק של הכניסה להריון. בנוסף, מציאת בית חדש אף היא אינה מטלה פשוטה, ועשויה להימשך זמן רב.

התוצאה – לעיתים מעבר הדירה צריך להתבצע במהלך ההיריון (ולפעמים בשלב מתקדם, כשהאישה כבר טרודה ועייפה רוב הזמן) או מייד לאחר הלידה (כששני ההורים טרודים ועייפים בכל שעות היממה…).

פינוי דירה, שגם בימים כתיקונם אינו חוויה מלבבת במיוחד, הופך לכמעט בלתי אפשרי עם תינוק קטן שצמוד לאמא (או עובר גדול בבטן) – חברה לפינוי דירות תסייע להורים למיין את תכולת הבית, להיפטר מהחפצים שכבר לא תורמים למשפחה הצומחת וכן לארוז בצורה מסודרת ויעילה את מה שימשיך ללוות אותה גם לאחר השינוי, כך שגם ההתאקלמות בבית החדש תהיה קלה ומהירה יותר.

פינוי דירה – אך ורק עם מקצוענים

כשהאישה נמצאת בהיריון מתקדם, או כשבני הזוג שקועים כל כולם בחוויית גידול התינוק, חיפוש יסודי של אנשי מקצוע רציניים שיבצעו את הפינוי עלול להיראות כמטלה מיותרת, והחברה הראשונה שתקפוץ לעין בדפי זהב או בגוגל היא זו שתיבחר ("סך הכל להעיף כמה דברים מיותרים ולשים את השאר בארגזים, מה זה כבר משנה מי עושה את זה? וממילא כולם אותו דבר").

חשוב מאוד שעל אף העומס הרב המוטל על ההורים, והתקופה מלאת הציפייה אבל גם הלחץ, בכל זאת יוקדש זמן גם לשם חיפוש חברה רצינית, אמינה ומהימנה לפינוי תכולת דירות. המלצות מחברים או מכרים היא הדרך הבטוחה ביותר (בתנאי שההמלצה מגיעה מחברים או מכרים שאפשר לסמוך עליהם…), ובמידה ואין כאלה, חשוב מאוד לברר עם החברות לפינוי דירה העומדות על הפרק מספר סוגיות עוד בטרם התחלת העבודה, ובעיקר לחתום על חוזה מסודר שכולל התייחסות מקיפה לכל המרכיבים של פינוי תכולה – על מנת לא להיתקע באמצע הפינוי עם בית שכולו בלגאן ותינוק קטן צווח על הידיים (לעוללים הזעירים יש נטייה לצווח תמיד ברגע הלא מתאים…)

ראשית, יש לוודא עם החברה לפינוי דירה כי היא מפנה את כל התכולה המיותרת ואת כל החפצים שכבר אין בהם צורך (למרבה הצער, בתחום זה ישנם לא מעט חאפרים שמגיעים לדירה, מתחילים בפינוי פריטים מיותרים אך כאלה בעלי ערך עבורם ואז נעלמים ומותירים את בעלי הדירה עם כל הפסולת – במיוחד כשמדובר בפינוי דירה "בחינם").

חוזה מסודר שמפרט מה יש לפנות מהדירה ימנע תופעה מצערת זו – וחשוב להקפיד כי הסכם העבודה לא נחתם על דף נייר סתמי על-ידי "אמנון" או "שלומי" אלא כי מדובר בחוזה מסודר לכל דבר.

בנוסף, חשוב לוודא מראש כי החברה לפינוי התכולה לא משליכה את החפצים המיותרים סתם כך, אלא מפנה אותם באופן מסודר לאתרי מחזור ולאתרי פסולת מורשים. לחשיבות המחזור לכדור הארץ, לחיינו ולעתיד ילדינו כולם כבר מודעים – גם להשלכת הפסולת אך ורק למקומות המיועדים לכך ישנה חשיבות רבה (מה גם שחפצים מיותרים שהושלכו ברשות הרבים על-ידי חברה לא מקצועית עלולים בסופו של דבר לעלות ביוקר דווקא לבעליהם, שימצאו את עצמם עומדים בפני משפט או סופגים קנס גבוה ומיותר!)

למידע נוסף על פינוי דירה לחצו כאן.