הבטחת עתיד ילדינו לפי ניסיון חייו של סובחי טנוס

 

אם תשאלו כל הורה, הרי הוא יאמר לכם כי הדבר החשוב ביותר עבורו זה האפשרות לדאוג לעתיד הילדים שלו. כאשר המציאות בארץ משתנה מיום ליום, הורים רבים מעוניינים לדאוג לעתיד ילדיהם. אחת הדרכים לדאוג לעתיד הילדים היא לשלב אותם בעסק המשפחתי. דוגמא לכך ניתן לראות אצל סובחי טנוס אשר דאג לילדיו ושילב אותם בעסק המשפחתי וכך אפשר להם להשתלב בעולם הנדלן.

 סובחי טנוס ועולם הנדלן

כפי שנאמר קודם לכן, כיום הורים רבים מבקשים לדאוג לעתיד ילדיהם ולהבטיח כי הם יהיו מסודרים מבחינת עבודה. הגדיל לעשות איש הנדלן סובחי טנוס אשר שילב את ילדיו בעסקי הנדלן. סובחי טנוס נחשב לבעליה של חברת נדלן מצליחה העומדת מאחורי שורה ארוכה של פרוייקטים החל ממגדלי מגורים בארץ ועד למגדלים בחו"ל. כאשר מר טנוס בחר לשלב את ילדיו בעסק המשפחתי הוא ידע דבר או שניים על הקושי בעולם העסקים.

מי שהתחיל את דרכו כפועל זוטר אי שם בשנת ,1973 בנה את עצמו לאט ובבטחה והפך את שמו לסיפור הצלחה. מה המפתח להתנהלות של טנוס? יחסי אנוש טובים- החל עם קהל הלקוחת ועד לעובדים מה שהופך אותו לאחת הדמויות האהובות ביותר בתחום הנדלן. בתקופה בה ישנן חברות רבות, החברה בבעלותו של טנוס נחשבת למובילה בזכות הכלים שהעניק טנוס לדור ההמשך.

חשיבות שילוב דור ההמשך

כפי שהזכרנו קודם לכן אחת הסיבות להצלחתה של החברה בבעלותו של סובחי טנוס היא השילוב של דור ההמשך. במסגרת ההכשרה, לימד טנוס את דור ההמשך את סודות הניהול על מנת שיקחו את המושכות בצורה הטובה ביותר.

במסגרת ההכשרה, החלו בניו של טנוס ראיד ורמזי להתלוות אליו לעסק על מנת ללמוד כיצד להתנהל. במסגרת הליווי למדו הבנים כיצד להתנהל בעולם העסקים החל מפגישות עם לקוחות ועד סיור באתרי בנייה שונים. לשני הבנים בחר טנוס תפקידים שונים: רמזי אחראי על הניהול ובמסגרת תפקידו הוא סיים את לימודיו במרכז הבינתחומי בהרצליה במסלול מנהל עסקים, ואילו הבן השני ראיד אחראי על פעילותה של החברה בפולין. אודות להכשרה המקיפה הפכה החברה לסיפור הצלחה בפולין תוך זמן קצר.

  מה הסוד של בין משפחה וקריירה

לא פעם כאשר הורים בוחרים לשלב את הילדים שלהם בעסק המשפחתי ניתן לשמוע סיפורים אודות התנהלות לא נכונה, מה שמוביל לסגירת העסק או לכניסה של בעל מקצוע כגון יועץ על מנת לשקם את הנזקים. במקרה שלפנינו מדובר בסיפור הצלחה. לשאלה כיצד הצליח טנוס במקום בו אחרים נכשלו- התשובה היא באמצעות הפרדה בין עסקים למשפחה. ההפרדה בין העסקים לבין המשפחה הובילה לקבלת החלטות עסקיות חשובות ונכונות המבוססות על טובת העסק ולא על טובת המשפחה. על מנת לשמור על המשפחה, חשוב מאד לשמור על העסק ולבצע את ההפרדה. לא פעם הנחות לחברי משפחה הובילו לכך כי בסוף זה ייגמר בכישלון כאשר אחד מההורים ביקש להגן על הילדים ולא לחשוף אותם לעולם העסקים. בניגוד למשפחות אחרות, כאן מדובר על סיפור אחר לגמרי אשר הוביל את בני המשפחה להצלחה ברחבי העולם.

 על מנת לבנות מודל עסקי נכון תוך עירוב בני המשפחה, חשוב מאד לאפשר לכל אחד למצוא את הטריטוריה שלו על מנת לאפשר לכולם להתפתח בעסק המשפחתי. כמו כן, חשוב מאד לשמור על הפרדה ולהבין כי בעסק המשפחתי ההורים והילדים אינם הורים וילדים אלא מתקיימים יחסי עובד