5 טיפים לבחירת עגלת תינוק מושלמת

הציפייה לילד מלווה בהתרגשות רבה ובהכנות מרגשות שעוברים ההורים לעתיד. אחת המשימות החשובות והלא קלות שעומדת בפניכם היא בחירת העגלה המושלמת שתהיה בטיחותית, שימושית, קלה להפעלה, תענה על כל הצרכים, תכיל את כל הדברים שצריך ותשמש כמובן גם לילד הבא. כיצד עושים כזאת רכישה חשובה בצורה הכי אפקטיבית? לשם כך אנו שמחים לחלוק איתכם כמה טיפים מקצועיים לבחירת עגלות תינוק.

1. בדקו את הגודל ואת המשקל של העגלה

לפני שאתם מחליטים לרכוש את העגלה הכי משוכללת ויפה זכרו, בסופו של דבר מי שישתמש בה זה אתם, לכן היא צריכה להיות  נוחה ביותר עבורכם. את הנוחות שלכם יבטיח המשקל של העגלה, אפשרויות הקיפול שלה והגודל שלה. עגלות תינוק גדולות מדי יהיו לא נוחות להורים העירוניים שירצו לטייל לאורך המדרכות הצפופות בעיר. עגלה כבדה מדי תקשה על הקיפול שלה על מנת להכניס אותה לתוך הבגאז' של הרכב או לתוך המעלית של בניין מגורים סטנדרטי.

2. בדקו את נושא האחרית

כל יצרניות העגלות מספקות היום אחריות של מינימום שנה על העגלות. מכיוון שמדובר על מוצר שעולה כמה אלפי שקלים לפחות, כדאי להקדיש תשומת לב לסוג האחריות וגם האם היא כוללת את כל החלקים או רק את השילדה של העגלה. במידה וניתן לעשות זאת, אנו ממליצים לכם להרחיב את האחריות בכדי שתהיו בטוחים כי כל החלקים של העגלה יוחלפו במידת הצורך.

3. עגלה משולבת עגלת אמבטיה או טיולון

העגלה הכי שימושית היא ללא ספק העגלה המשולבת שמגיעה עם שלושה חלקים; אמבטיה, טיולון וסל-קל. עגלה כזו תשרת אתכם למשך שנתיים לפחות כשתצטרכו לרכוש בנוסף לעגלה רק מושב בטיחות לרכב לאחר שנה. טיולון הוא חלק בעגלה שישמש אתכם לאחר כחצי שנה מיום הלידה ואמבטיה מיועדת לחודשים הראשונים ותהיה שימושית במיוחד עבור תינוקות שנולדים בתקופת החורף הקרירה.

4. כל עגלה והתקנים שלה

יצרניות העגלות מפרסמות היום בגאווה את כל תקני הבטיחות שהעגלה עומדת בהם. כדאי להתמקד בתקנים הללו ולבדוק לפני הרכישה האם העגלה עומדת בתקני הבטיחות של מדינת הייצור שלה או שהיא קיבלה גם את אישורי הבטיחות הישראלים שנחשבים לבין המחמירים בעולם.

5. חיבורים בלמים וידיות

החלקים הנשחקים ביותר בכל עגלה הם בולמי זעזועים, גלגלים וחיבורים. על מנת להבטיח כי השימוש בעגלה יהיה ארוך ונוח, בעת בחירת העגלה כדאי לשים דגש דווקא על הפריטים הקטנים שמרכיבים אותה. בנוסף, הם גם יהיו אלה שיעניקו לכם את נוחות השימוש היום יומי בעגלה.