לחזור לעצמך לאחר לידה

לידה היא אירוע מרגש מאין כמותו, העובדה כי מצטרף תינוק חדש למשפחה היא בעלת משמעות אדירה והיא הופכת את החוויה לבלתי נשכחת. אין דבר יותר מרגש מאשר תינוק חדש המצטרף למשפחה ומדובר באירוע הגדול ביותר בחיינו. אך נשים רבות גם חוששות שההיריון פגע במראה שלהן והן פוחדות שלא יוכלו לחזור לגזרה שלהן. אז מה עושים? בשורות הבאות ריכזנו בעבורכן מספר טיפים שבאמצעותן תוכלו לחזור לגזרה שלכן בקלות וללא בעיות.

  • שמרו על תזונה מאוזנת

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לתת עליהם את הדעת לאחר הלידה היא התזונה שלכן. אם תשמרו על תזונה מאוזנת לא רק שתרדו במשקל במהירות אלא שגם ההרגשה שלכן תשתפר פלאים והדבר יהיה ניכר בכל פעולה ופעולה שלכן. על כן הקפידו לאכול נכון ובריא.

  • עשו כושר אבל במידה

כושר הוא מרכיב חשוב ביותר לאורך כל החיים וגם לאחר ההיריון. עם זאת מספר שבועות לאחר הלידה צריך לנוח ולא לבצע פעולות קשות מדי. אך מה שאתן כן יכולות לעשות לאחר הלידה זה מספר תרגילים לחיזוק האגן. לאחר מספר שבועות ובהתאם למצבן תוכלו לעשות תרגילים מורכבים יותר ולהתחיל לשפר את הכושר שלכן בצורה ניכרת. כך תוכלו להגיע לתוצאות טובות ואיכותיות.

  • פנו אל אנשי מקצוע

שימו לב אם אתן רוצות לשמור על דיאטה מאוזנת ולבצע כושר בהתאם ליכולות שלכן כדאי לכן מאוד לפנות אל איש מקצוע מנוסה. אתן יכולות לפנות אל דיאטנית ואל מדריך כושר וכך להבטיח כי אתן לא פוגעות בגוף שלכן תודות לעזרה של איש המקצוע.

  • נסו לשמור על שעות שינה

נקודה חשובה ביותר שאתן צריכות לחשוב עליה היא שעות השינה שלכן. גם אם התינוק מתעורר כל כמה שעות אתן צריכות להתאים את עצמכן למתי שהתינוק יישן ואין זה משנה אם מדובר על הבוקר או על הלילה. שינה טובה היא ערבון לכך שתחזרו אל המראה שלכן ותהיו בריאות יותר ועם הרגשה טובה יותר.

חופשת לידה – השתמשי בה בתבונה

אחד הכלים המשמעותיים ביותר שעומד לרשותכן הוא חופשת הלידה. חופשת לידה מאפשרת לכן להיות בחופש ולהקדיש את כולכן לתינוק ולהתאוששות שלכן מהלידה. אין ספק כי חופשת לידה היא אחת ההמצאות החשובות ביותר במדינה סוציאלית וטוב תעשה המדינה אם תאריך את חופשת הלידה כך שיולדות יוכלו להקדיש עוד זמן לתינוק שלהן ולהתאוששות שלהן.

  • היעזרו בבן הזוג שלכם

עליכן לזכור כי אתן לא לבד במערכה. בן הזוג שלכן הוא שותף שווה לגידול הילדים והוא יכול לסייע לכן במידה ניכרת. ברגע שתלמדו לסמוך על בן הזוג שלכן תוכלו להיות הרבה יותר רגועות ולהקדיש הרבה יותר זמן למנוחה והתאוששות וזהו דבר בעל ערך גדול.

  • אל תתביישו לבקש עזרה מהמשפחה

לצד בן הזוג שלכן מי שיכול לסייע לכן מאוד זו המשפחה שלכן ושל בן זוגכן. ישנה אמרה כי כדאי לגדל תינוק צריך כפר שלם, אז מכיוון שאנחנו כבר לא גרים בכפרים מי שיכול לסייע לכם ביותר הם המשפחה שלכם. אל תתביישו לבקש עזרה מהסבתות והסבים ונסו להיעזר בהם כמה שיותר.

  • נסו להרגיל את התינוק לסדר יום

דבר נוסף ומשמעותי שאתם יכולים לעשות הוא להרגיל את התינוק שלכם לסדר יום. אם תשמרו על זמני ארוחות מסודרים ותנסו להשכיב אותו לישון בשעות מובנות הרי שהדבר יסייע לכם מאוד ויעזור לכם בחודשים הראשונים שהם הקשים ביותר והמורכבים ביותר ללא ספק.

  • שנו הרגלים

לפעמים קיימים הרגלים הפוגעים בתינוק שזה עתה הצטרף למשפחה, במידה ואחד מבני הזוג מעשן מומלץ שלא לעשן סיגריות ליד התינוק ולצאת מהבית בזמן העישון. לפעמים מתוך הרגל, קל לשכוח שהתינוק לא צריך לעשן יחד איתכם.