בטיחות הילד שלכם חשובה גם בנסיעה

כהורים, הרוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו, עלינו להקפיד על סביבה בטוחה עבור הילדים, הן בבית והן בדרכים. איך נוכל להבטיח כי בטיחותם תהיה מקסימלית ואלו מוצרים קיימים כדי לעזור לנו בנושא? לפניכם סקירה בטיחותית.

אין זה סוד והדבר אינו מוטל בספק: הורים תמיד ישאפו להעניק לילדיהם סביבה בטוחה, אוהבת ומכילה ביותר. עם זאת ילדים הינם סקרנים מטבעם וביחס למבוגרים גם מאוד פעילים ותזזיתיים לכן הסביבה שלהן צריכה להיות כמה שיותר בטוחה, ולא פחות חשוב – עליה להיות מותאמת לילדים. כמו כן בטיחות היא נושא שיש לשים עליו דגש גם בעת הנסיעה ולשם כך קיימים מוצרים שונים אשר כל תפקידם הוא להקל עלינו את המלאכה במידה משמעותית.

בטיחות בבית – על מה חשוב לשים דגש?

בטיחות בבית זהו מושג כולל אשר תחתיו ישנם תתי נושאים רבים וכולם כאחד בעלי מטרה זהה והיא לשמור על רמת מודעות גבוהה ועל סביבה בטוחה עבור הילדים. רבים אינם יודעים זאת אולם ישנו תקן לדירוג בית בטוח לילדים שעליו ניתן להסתמך בעת בניה או שיפוצים ולהפוך את הסביבה הביתית לכמה שיותר בטוחה. תקן זה בפרט ונושא הבטיחות בבית בכלל מתייחסים לסוגיות רבות ומגוונות כמו למשל חלונות, מעקות במדרגות, במרפסות ובגגות, בטיחות בחדרי הבית השונים ביניהם המטבח, האמבטיה והשירותים, בטיחות מפני אש וחשמל, בטיחות בחצר הבית ועוד. כמו כן יש לציין כי ישנם אביזרי בטיחות רבים אותם ניתן להתקין ברחבי הבית ובכך להימנע מסכנות וסיכונים אפשריים.

בטיחות ברכב – מה החשיבות של הנושא?

ככל שחולפות השנים אנו עושים יותר ויותר שימוש ברכבים על מנת להתנייד ממקום למקום. אם בעבר הלא רחוק כל כך, לא היה נהוג לשים את הילדים בכסא בטיחות כיום זהו אף החוק. בעזרת כסאות בטיחות מסוגים שונים ניתן להגן על הילדים בעת הנסיעה ובכך למנוע פגיעות חמורות בעת מעורבות בתאונות דרכים. כמו כן ישנם כסאות בטיחות מסוגים שונים המתאימים לגיל הילד, לגובהו ולמשקל שלו ועל כך יש גם כן לשים דגש מרבי, היות וכסא בטיחות לתינוק אינו מתאים לילד בן שנה, כשם שבוסטר אינו מתאים לילד אשר משקלו קטן יותר מ- 18 ק"ג ולכן נדרשת מידת התאמה מרבית.

אילו מוצרים יסייעו לנו לשמור על ילדינו בטוחים?

ישנם מוצרים שונים שיסייעו לנו לשמור על ילדינו בטוחים הן בסביבה הביתית והן בעת הנסיעה. החל באינטרקום, מוניטור, מגן מיטה או שערי בטיחות בבית ועד לכסא בטיחות, בוסטר לרכב או סל קל. בעזרת המוצרים הנכונים ועל ידי התאמה מושלמת לשימושים וכן לשלבי ההתפתחות השונים של הילדים, נוכל לעשות את המקסימום כדי שהם ולשמור שילדינו יהיו כמה שיותר בטוחים.


במידה ואינכם בטוחים לגבי מוצרי הבטיחות השונים מומלץ לפנות לחנות מקצועית אשר מתמחה בנושא כדי לקבל ייעוץ והכוונה טרם הקניה.