מה לעשות עם הילדים בשבת

שבת בבוקר, יום יפה, אמא שותה קפה ואבא קורא עיתון, אבל סביר להניח שלקנות בלון כבר לא מספיק… בישראל, שבת בבוקר הוא זמן האיכות המשפחתי. ההורים לא עובדים וגם הילדים לא נמצאים במסגרות החינוכיות (גן או בתי ספר), וכל המשפחה נמצאת יחד. עם זאת, כל הורה מכיר את הקושי להישאר עם הילדים בבית בשבת בבוקר. הרביצה העצלה על הספה שהייתה נוחה כל כך טרם נולדו, הופכת לבלתי אפשרית לאחר היוולדם. כך, שבת בבוקר הוא הזמן המושלם לצאת מהבית לפעילות משפחתית עם הילדים.

הזמן לצאת מהשגרה

פעילות משפחתית מחוץ לבית ביום שבת תהפוך את השבת למהנה ורגועה יותר עבור כולם. המשפחה כולה תצא ותתאוורר משגרת היום-יום. ההורים ישאירו את שגרת העבודה מאחוריהם, ויקחו אוויר לקראת השבוע שבפתח. הילדים יהנו מפעילות מהנה וכיפית עבורם, וימנעו מרביצה חברת מעש בבית, רביצה שעלולה להפוך אותם לחסרי סבלנות. יתרה מזו, פעילות מחוץ לבית בשבת תעייף ברוב המקרים את הילדים, וכך גם ההורים יוכלו להינות משנת צהריים מתוקה של שבת בצהריים.

על מנת שתוכלו ליהנות מזמן איכות מגבש בשבת בבוקר וכדי שלא תשברו על שבוע מחדש במחשבה מה לעשות עם הילדים בשבת, ריכזנו עבורכם מספר אפשרויות לבילויים משותפים ואטרקציות לילדים הזמינות בימי שבת. כמובן שהבילויים והאטרקציות לילדים משתנות לפי גילאים והעלויות שלהן משתנות, אך כל אחת מהן יכולה להיות אפשרות טובה לצאת קצת מהבית ולבלות זמן בחיק המשפחה.

5 דברים שתוכלו לעשות ביחד עם הילדים בשבת

טיולים בטבע עם או בלי אטרקציות נלוות – אם חשקה נפשכם בטיול ללא אטרקציות מיוחדות תוכלו לצאת אל אחד מן הפארקים והגנים הרבים הפזורים בארצינו. תוכלו לטייל באחד מהשבילים הרבים המפוזרים לאורכה של ישראל. בין אם בצפון הירוק או במדבר המסתורי, בין אם בטבע פיראי או ליד נחל זורם, תמיד תוכלו למצוא פינת טבע מזמינה לכם ולבני משפחתכם. כמובן שתוכלו לשלב לצד הטיול ביקור באחת מהאטרקציות השונות הפזורות בארצינו. למרות שרובן בתשלום, אטרקציות כמו רכיבה משותפת על אופניים, טיול טרקטרונים או שייט בקיאקים יוכלים להיות פעילות משפחתית מהנה ביותר.

פינות חי ליטוף או גני חיות – ילדים בגילאים צעירים יותר, נהנים מאוד ממפגש עם חיות. תוכלו לקחת את הקטנים לביקור באחת מפינות החי או בגני החיות הפזורים בארץ, שם יוכלו הילדים להכיר ואולי אף לבלות בחיקם של חיות מוכרות יותר או פחות.

קטיף עצמאי – חוויה מומלצת מאוד עבור כל המשפחה היא קטיף עצמאי. ארץ ישראל היא ארץ זבת חלב ודבש, וככזו היא מציעה סוגים רבים של גידולים כאלו והאחרים. רבים מהשדות, הכרמים והפרדסים בארץ מציעים חווית קטיף עצמאי. תמורת תשלום כלשהו תוכלו לספק תעסוקה נעימה ומיוחדת עבור כל בני המשפחה, כשתוכלו כולם לקטוף מפירות הארץ השונים כמו דובדנים, תפוזים, זיתים ועוד. כמובן שתוכלו לשמור את מה שקטפתם ולהינות מהם בדרך הביתה או בביתכם.

קולנוע והצגות – בשבתות חורפיות, לחילופין במידה ואתם לא נמנים עם האנשים שאוהבים לצאת לטבע בימי שבת, תוכלו להינות יחד עם הילדים בהצגת תיאטרון לילדים או ללכת לקולנוע ולהינות מסרט המתאים לילדים, שגם הם זמן איכות מעשיר עבור הילדים.

משחקיות – אופציה נוספת לשבתות רגועות יותר היא בילוי באחת מהמשחקיות הקרובות לביתכם. הבילוי במשחקיות אמנם רועש למדיי וכרוך בתשלום, אבל לילדים מובטחות מספר שעות של הנאה ומשחק משותף.