תזונה

תזונת תינוקות מורכבת גם מירקותתזונה נכונה בהיריון מסייעת לשמירה על התפתחות העובר. בהמשך מפורטת רשימה של מרכיבים שמומלצים ולא מומלצים בעת ההריון, מכיוון שרוב האימהות לעתיד מרגישות צורך עז לשמור על הילד שלהם ולהעניק לו את הטוב ביותר עוד בהיותו עובר בבטן, הן משתדלות לשמור על תזונה שכזאת. ברגע שהתינוק נולד, תשומת הלב של האימהות מופנית כולה אליו ולצד ההקפדה או אי ההקפדה על התזונה שלהן, כרגע בראש סדר עדיפויותיהן יהיה הנושא של תזונת תינוקות. אז נכון שבחודשים הראשונים לחייו, אימהות רבות מעניקות לתינוק את המזון המומלץ עבורו ביותר – חלב אם. אבל אמהות שמסיבות שונות לא יכולות, או לא רוצות להניק, צריכות להקפיד על תזונת תינוקות נכונה ולספק לתינוק שלהם את התזונה הנכונה שהוא צריך לאכול בגילאים אלו.

על תרכובות ותוספות מזון

כל אימא שמסיבות כאלו ואחרות לא מניקה, תשתמש בתרכובות מזון לתינוקות. מדובר בתרכובות שונות על בסיס חלב, המועשרות באמצעות ברזל. תרכובות אלו, משמשות ברוב המקרים כמרכיב היחיד של תזונת תינוקות בחודשים הראשונים. תזונת תינוקות הופכת למורכבת יותר, כאשר פעוטות מגיעים לגילאים של 6 חודשים (פלוס מינוס), שזאת גם התקופה בה הם בדרך כלל מתחילים לעבור גם למזון מוצק, בתקופה זו מכיוון שהקיבה שלהם עדיין קטנה ורגישה חשוב לברור בצורה מעמיקה את כל מה שקשור לנושא של תזונה.

 

תזונת תינוקות – עוברים למוצקים

תזונת תינוקות - עוברים למוצקיםהמעבר למוצקים, אמור לסמל עבור ההורים תקופה חדשה בנושא של תזונת תינוקות, אם עד עכשיו התינוק ניזון רק מחלב אם או מתרכובת מזון ולא היה צורך בהתעסקות מוגזמת עם נושא של תזונה, הרי שמעכשיו דברים ישתנו. פתאום כל הנושא של תזונה נכונה ונושא תזונת תינוקות מקבל תשומת לב רבה יותר, בכל זאת, צריך לשקול היטב לפני שנותנים לתינוק הקטן משהו לאכול.בדרך כלל השלב ההתחלתי של מעבר למוצקים יהיה על פי ההמלצה. ירקות כמו גזר וקישואים טחונים בצורה טובה בבלנדר, לאט לאט, בהתאם לתגובה של הפעוט, אפשר לצרף לתרכובת מיני מזונות אחרים. בעת המעבר למוצקים חשוב גם להקפיד לתת לתינוק לשתות מים ולהקפיד שיהיה מדובר במים רתוחים וראויים לתינוק. באופן כללי, כמו בכל תחום אחר הנוגע בגידול פעוטות כמו: קניית צעצועים לתינוק, רכישה של מוצרים לתינוק וכמו בנושא של עיצוב חדר תינוקות, גם ובעיקר בנושא תזונת תינוקות, כדאי לצבור כמה שיותר ידע, לקרוא מאמרים ומדריכים בנושא ולהבין מה מומלץ וכדאי לתת לתינוקות לאכול וממה כדאי להימנע.

 ומה לגבי הכמויות?

מעבר לשאלה לגבי מה מומלץ להאכיל את התינוק, נשאלת גם השאלה לגבי המינונים. לא תמיד אפשר לדעת אם התינוק באמת כבר שבע, או איפה עובר הגבול בין להאכיל אותו במידה הנכונה לבין לפטם אותו יותר מדי. כדי לסבר את האוזן של כל האימהות, חשוב להדגיש שמחקרים רבים שנערכו בנושא, מצביעים על כך שתינוק יודע לווסת את הנושא של תזונה אצלו. כל עוד הוא לא מראה סימני מצוקה וההתפתחות שלו תקינה, כנראה שאין כל סיבה לדאגה. חשוב כמובן להקפיד לבדוק את הילד ולעקוב אחרי קצת הגדילה וההתפתחות שלו לבדוק אם הוא לא סובל מנושא של גזים או עצירות אצל תינוקות, היכולה לנבוע מהתזונה שלו, מעבר לזה כל סיבה לדאגה מוגזמת (בלי סיבה רציונלית אמיתית) לבריאותם של פעוטות תהיה ברוב המקרים מיותרת.

רוצים ללמוד על תזונה נכונה? לחצו כאן.