שידת החתלה

אחד המרכיבים הבולטים ביותר של ההורות בשנים הראשונות של התינוק הוא החלפת חיתולים (או כך לפחות נדמה להורים…). מטבע הדברים החלפת חיתולים מתבצעת בכל מקום בו נמצאים ההורים עם התינוק ברגע שמתעורר הצורך בחיתול נקי (על ספסל בגינה הציבורית, לדוגמה, או על שמיכה בחוף הים, בעגלה באמצע הרחוב וכו'), אבל מן הסתם המקום שבו מתבצעות רוב ההחתלות היא הבית – ולשם כך יש צורך בשידת החתלה לתינוק. שידה שכזו אינה חובה אמנם, שהרי אפשר להחליף חיתולים גם בלול או על הספה, אבל ביחס למוצרי תינוקות אחרים בשידת החתלה יש תועלת רבה ועל כן תמצאו אותה כמעט בכל בית שיש בו תינוקות. ניתן לרכוש שידה מתאימה הן בחנויות למוצרי תינוקות והן בחנויות רהיטים – אבל הדרך הנוחה והמשתלמת ביותר היא באמצעות האינטרנט – כך תחסכו התרוצצויות אינספור, בזבוז זמן בפקקים, חיפוש מייגע אחרי חנייה ורכישת שידה יקרה מדי שלא לצורך רק בשל לחץ של איש מכירות נלהב יתר על המידה.

עד כמה יש צורך בשידת החתלה?

כאמור, יש הטוענים כי ניתן לוותר על שידת החתלה לתינוק ולשמור את הכסף למוצרי תינוקות אחרים. מצד אחד, יש אמת בטענה זו שהרי ניתן להחליף חיתולים בכל מקום – אבל לשידת החתלה ייעודית יש שלל יתרונות:

ראשית, היא נוחה מאוד. אם במקומות אחרים נאלצים ההורים להתכופף כדי להחליף חיתול לתינוק, הרי ששידת החתלה בנויה כך שהתינוק שוכב בדיוק בגובה המתאים עבור ההורים (גובהה של שידה הוא כמטר) – ומאחר שהחלפת חיתולים היא פעולה תכופה למדי, כולל בשעות הלילה, וההורים גם כך מתמודדים עם עומס לא קל, פיזי ונפשי, הרי שאין שום סיבה לא להקל עליהם ככל האפשר ולסייע להם לבצע את ההחתלה בלי לגרום לכאבי גב מיותרים.

יתרון שני הוא ששידת ההחתלה היא גם ארון לכל דבר – וכל הפריטים הנחוצים לשם ההחתלה ומוצרי תינוקות באופן כללי נמצאים בהישג יד, ולא צריך להתרוצץ ברחבי הבית כדי לחפש אותם. חיתול חדש, משחת החתלה, בגדים להחלפה – כולם נמצאים בשידה, דבר המהווה יתרון אדיר, שהרי אף אחד לא רוצה באמצע ההחתלה להיזכר שהוא לא דאג לחיתול נקי בהישג יד.

היותה של שידת ההחתלה גם ארון מאפשרת חיסכון במקום בחדר הילדים, ולמעשה גם אחרי שהתינוק נגמל מחיתולים עדיין ניתן להשתמש בה כמקום אחסון לכל הבגדים של הילד – שידת החתלה אולי לא מספיק גדולה כדי להכיל מלתחה של טינאייג'רית ממוצעת, אבל בהחלט ניתן להכיל בה בנוחות את בגדיו של ילד ממוצע. גם את המשטח ששימש בעבר להחתלת התינוק ניתן לנצל לצרכים אחרים – למשל, מקום להניח בו אוסף בובות ובכך לתרום לאסתטיקה של חדר הילדים.

איך לבחור שידה?

הפרמטר החשוב ביותר בבחירת שידת החתלה, פרמטר שאין להתפשר לגביו באופן כללי כשרוכשים מוצרי תינוקות, הוא תו תקן. רצוי, באופן טבעי לבחור שידה העשויה מחומר גלם איכותי, וחשוב מאוד כי היא תהיה מצוידת בגלגלים – כדי שניתן יהיה לשנות את האופן בו מאורגן חדר הילדים מעת לעת ללא מאמץ מיותר (וגם כדי שניתן יהיה למצוא בקלות את המוצץ האהוב על התינוק, זה שבלעדיו הוא לא נרדם, כשהוא נופל מאחורי השידה…)

שידת החתלה לתינוק היא אחד הפריטים הבולטים ביותר בחדרו של הפעוט, ועל כן רצוי שהיא גם תהיה אסתטית ובנוסף תשתלב היטב באופי החדר ובמראה השולט בו.

סוגיה משמעותית נוספת היא המחיר – רכישה כאן באתר תוזיל משמעותית את המחיר, מבלי לוותר על איכות, ותבטיח לכם שידה משובחת שתתרום לגידול מלא נחת של התינוק.