שחייה

אם ובנה בקורס שחיית תינוקותבתור הורים תעשו כל שביכולתם לתת לתינוק הקטן שלכם את כל מה שהוא צריך לצורך התפתחות תקינה ויותר מכך, הן מהבחינה הרגשית והן מהבחינה המוטורית. אתם תשקיעו בנושא של בחירת צעצועים לתינוק או משחקים לתינוק שיש להם ערכים מוספים עבורו, אתם תשמיעו לו מוזיקה ובתוכה גם שירי תינוקות, אתם תדברו אליו ולא אחת גם תמצאו את עצמכם יושבים ומחפשים מאמרים ומידע לגבי פעוטות אשר יאפשר לכם להבין אלו עוד אופציות קיימות עבורכם להעניק לתינוק שלכם. אחד הדברים שקרוב לוודאי תתקלו בו בהליך החיפוש הוא נושא של שחיית תינוקות. שחיית תינוקות הולכת וצוברת יותר ויותר פופולריות ויותר הורים מגלים את התועלות הרבות שהיא טומנת בחובה עבור הצאצא הקטנטן שלהם. שחיית תינוקות מיועדת לפעוטות החל מגילאי 3 חודשים ועד גיל 3.


היתרונות הרבים של שחיית תינוקות

שחיית תינוקות לשיפור התקשורת עם ההוריםראשית כל, כמו שכולם ודאי יודעים למים יש את האלמנט המרגיע, כמו שאנשים מבוגרים חשים יותר נינוחים שהם נמצאים במים, כך גם תינוקות מרגישים זאת. מים בטמפרטורה נכונה יכולים ליצור תחושת חזרה לרחם. כך שאם עושים עם התינוקות במים את הפעולות הנכונות ויודעים איך להעניק להם את התחושות הנכונות, התינוק יהיה רגוע ומאושר כשהוא נמצא במים. לצד זה, לנושא של שחיית תינוקות יש עוד יתרונות רבים. ראשית, זו הקרבה ושיפור התקשורת של התינוק עם ההורה שמלווה אותו בהליך זה. שחיית תינוקות גם תורמת לשיפור הקואורדינציה של התינוק. היא מסייעת לו לפתח את דרכי הנשימה. היא מחזקת לו את השרירים, משפרת לו את הגמישות בגוף, תורמת להעלאת הביטחון העצמי ובכלל מסייעת לו להתחבר ולהכיר את המים על שלל יתרונותיהם. שחיית תינוקות כאמור, טומנת בחובה יתרונות רבים, בהתניה כמובן שעושים אותה בצורה מקצועית ונכונה ובמקום המיועד לכך.

עושים את זה בשלבים

קורס שחיית תינוקות מתבצע בשלבים, תוך התחשבות מלאה בתגובות התינוק למים ולחיבור שלו אתם. כדי שהפעולה אכן תצלח, ישנה חשיבות שהתינוק יגיב טוב למים וירגיש בהם תחושה טבעית. לצד המעקב של המדריך אחר התינוק ותגובותיו, גם ההורים נוכחים ורואים את הדרך אותה עובר התינוק שלהם במים ואת השלבים השונים של התהליך. לאט לאט יהיה אפשר להבחין, גם בעין לא מקצועית, בשינוי של התינוק ביחס ובתפיסה שלו למים, בביטחון שהוא צובר ובקלילות של התנועות שלו.

מה חשוב לבדוק לגבי הקורס?

כמובן, שכאשר מדובר בבטיחות של התינוק שלכם, אתם תעשו כל שביכולתכם בכדי לבדוק שהוא בידיים הטובות ביותר, זה יתחיל בבדיקת איכות של מוצרים לתינוקות שתרכשו עבורו, ימשיך בבדיקה שהנושא של עיצוב חדר תינוקות נעשה בקפידה, תוך לקיחה בחשבון של כל סיכון קיים וכמובן, שכאשר התינוק שלכם נמצא במים, אז על אחת כמה וכמה זה חשוב. חיפוש אחר מסגרת של קורס שחיית תינוקות מחייב בדיקה של מספר קריטריונים, בכדי לוודא שאכן התינוק שלכם בטוח. בין הקריטריונים הבולטים אותם צריך לוודא בטרם רושמים את הפעוטות לקורס שחייה זה הנושא של ההסמכה של מדריך הקורס, הפיקוח של משרד הבריאות על בריכת השחייה בה מתקיים הקורס, התחושה שאותה בריכה מעניקה (האם היא נראית לכם כמקום נעים, נוח אסתטי ובעל אווירה נכונה למטרה זאת) וגם קיום של שירותי הצלה במקום יהוו פרמטר חשוב בכדי לוודא שאתם נמצאים במקום איכותי ומקצועי למטרה הזאת.


זכרו שלנושא של שחיית תינוקות יש הרבה תועלות והשפעות חיוביות על פעוטות כל עוד היא מתבצעת במקום המתאים.