איזה רהיטי תינוקות חשוב לקנות?

רכישת רהיטי תינוקות מהווה את אחד הצעדים המרגשים ביותר בהכנה לקראת בוא הקטנטן או הקטנטנה. בקרב הורים לעתיד קיימות מספר גישות בנוגע למהלך זה ולמועד הראוי עבורו. ישנם הורים אשר מאמינים כי אין לרכוש ציוד עבור התינוק אלא לאחר הלידה. לעומתם, הורים אחרים יבחרו דווקא להכין את החדר מבעוד מועד. חשוב להדגיש כי קיימת גם "דרך ביניים" אשר במסגרתה מלוא הציוד הדרוש לחדר הילד נרכש במהלך ההריון, אך איננו מגיע לבית הלקוח (בפועל) טרם הלידה.רהיטי תינוקות

בין אם אתם משתייכים לזרם השמרני המסרב לרכוש ולו מוצץ לפני הלידה, ובין אם אתם הורים מהזן השני אשר כבר מהחודש השני להריון אינם יכולים להיפרד מקטלוגים של טפטים לחדר התינוק, אין ספק כי סוגיית הריהוט מעסיקה אתכם יותר ויותר ככל שמתקרב תאריך הלידה.

הגעתם לחנות רהיטי תינוקות? בטיחות מעל הכל

בדומה לכל סוגיה הקשורה בפעוטות, ובפרט כאשר רהיטי תינוקות עומדים על הפרק, אין לזלזל ב"עניין הבטיחותי". דבר ראשון, חשוב להקפיד כי אתם רוכשים רהיטי פעוטות העשויים מחומרים ידידותיים לסביבה (ולמשתמש). שנית, אסור לוותר על עמידה בתו התקן הישראלי. על פי מכון התקנים הישראלי, אלה הם ההיבטים אשר יש לבחון בעת בחירת רהיטי תינוקות – מידות, מבנה, תכונות העץ, מוצרי העץ, רעילות ציפויים (צבע, לכה וכדומה), עמידות פרזול וחלקי מתכת, עמידות תכונות הבד (למשל, מבחינת מזרן למיטת תינוק), עמידות בפני אש, כיפוף חלקים והוראות בעברית.

מיטה ועריסה

מיטה לפעוטות הינה אבן היסוד העומדת מאחורי המונח "רהיטי תינוקות". בניגוד למיטה "רגילה", מיטת תינוק הינה גבוהה ומסורגת וזאת על מנת לאפשר את הנחת התינוק בקלות בתוכה, ואת ההגנה הראויה עליו בזמן השינה. רכישת רהיטי תינוקות מתחילה בדרך כלל בבחירת מיטה. כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של מיטות תינוק, בשלל עיצובים וחומרים שונים.

הורים רבים בוחרים גם לרכוש עריסה. עריסה הינה למעשה מיטת תינוק מוקטנת המתאימה ללינת הרך הנולד בחודשים הראשונים לחייו. על פי רוב, היות והשימוש בעריסה מוגבל בזמן, חנויות המוכרות מוצרים עבור תינוקות מאפשרות את השכרתה למספר חודשים בעלות סבירה ונוחה בהחלט.

שידת החתלה

כידוע, תינוקות מבלים ב"שירותים" (דהיינו, מכינים "מסיבה בחיתול") כ-10 פעמים ביום, ואף יותר. אי לכך, הורים רבים רוכשים מבעוד מועד גם שידת החתלה. מדובר במעין ארונית בגובה של כמטר, המאפשרת להניח את התינוק על חלקה העליון לצורך החלפת חיתולים או בגדים. כמו כן, שידת החתלה איננה משמשת רק להחלפה ויש בה מגירות רבות המאפשרות אחסון ציוד לתינוק (כגון חיתולים, בגדים, גרביים, מוצרי היגיינה, מגבות וכדומה). חנויות המתמחות בשיווק ומכירה של רהיטי תינוקות מציעות בדרך כלל מספר דגמים של שידות החתלה. בניגוד למרבית רהיטי התינוקות, שידת החתלה יכולה לשמש את ההורה והילד במשך שנים רבות (וזאת משום שמדובר בארון איכותי ופונקציונלי). אי לכך, מומלץ להשקיע בשידה טובה אשר תחזיק מעמד לאורך זמן.

רהיטי תינוקות – גם עבור האם

רהיטי תינוקות יכולים להיות גם רהיטים המיועדים לכאורה לאם. על פי מאמר אשר התפרסם לאחרונה באתר "הארץ", כ-79.1% מהנשים בישראל יניקו את תינוקיהן בשבוע הראשון לחייו, 31% מהן ימשיכו להניק את הילד גם בגיל חצי שנה ואחת לכל עשר נשים נשארת להניק גם במלואת שנה לעולל. היות והנקה הינה פעולה שגרתית ויומיומית, אשר דורשת מהאם "פוזיציה מיוחדת", מומלץ לרכוש כורסת הנקה. ישנן כורסאות הנקה במגוון עיצובים וגדלים, וניתן לרכוש אותן הן בחנויות "רגילות" והן בחנויות המתמחות בשיווק ומכירה של רהיטי תינוקות.

לסיכום,

רכישת רהיטים לתינוק איננה עניין של מה בכך. מדובר במהלך אשר יש לתכנן אותו מראש וזאת משום שאנו מדברים על רהיטים שישמשו תינוק עדין ורך בשנים. אי לכך, רהיטי פעוטות צריכים להיות פרקטיים אך גם בטיחותיים וידידותיים לסביבה. מומלץ לערוך סקר שוק ולבחון את המחירים בחנויות השונות. כמו כן, חשוב לזכור כי רכישת רהיטים לחדר תינוק הינה למעשה חלק מעיצוב החדר. דהיינו, יש להתאים את שידת ההחתלה למיטה ואת הטפט שעל הקיר לסגנון הנבחר (קלאסי, מודרני, ילדותי, רטרו וכדומה).