צעצועים

צעצועים לתינוקות לגירוילצד השינוי המהותי בחיים שהוא מביא אתו, האושר וההתרגשות הגדולה שבהמתנה לבואו, השינוי בבית שנעשה בשבילו ורשימת הקניות העצומה שצריך להכין עבורו, תינוק חדש מצריך גם מקומות אחסון. כמות הפריטים בבית, בתור זוג בלי ילדים, תוכפל ואף הרבה יותר, מקניות של מוצרי התינוקות שיהיו לכם בבית, כשהבולטים מביניהם הם הצעצועים לתינוקות.

צעצועים לתינוקות מכניסים הרבה שמחה וצבע לבית, בובות צבעוניות ואטרקטיביות, רעשנים, מוביילים ועוד מגוון עצום של משחקים לתינוקות שנחשבים כמעט לפריטים אלמנטריים בכל בית עם פעוטות. מדובר גם באחת המתנות הנפוצות ביותר אותם תקבלו, מהמשפחה ומהחברים, לכבוד הולדתו של התינוק הקטן. מה שאומר שהכמות כל הזמן גדלה ומקומות האחסון בשלב מסוים עולים על גדותיהם.
אז בכדי להימנע ממצב בו השפע של צעצועים לתינוקות פולש מאותו חדר תינוקות גם לסלון ולחדר השינה שלכם כדאי לבצע קנייה חכמה של צעצועים שכאלו.

לפעמים קשה לעמוד בפני השפע

בכל מקום בו תקראו מאמרים מקצועיים העוסקים בנושא של צעצועי תינוקות תחשפו ליתרונות הרבים של צעצועים לתינוקות. יש צעצועים, שמסייעים להתפתחות המוטורית של התינוק, יש כאלו שמספקים לו גירוי פיזי, כאלו שתפקידם לפתח את הדמיון, צעצועים המעודדים אותו לבצע פעולות כאלו ואחרות, כאלו שמלמדים אותו דברים חדשים ועוד ועוד. ובתור הורים צעירים, אחרי שאתם נחשפים לכל התועלות השונות של צעצועי תינוקות, קשה לכם לעמוד בפיתוי ולקנות כמעט כל סוג צעצוע בו אתם נתקלים באותה חנות לתינוקות. אז נכון, שריבוי אפשרויות בדמות מבחר צעצועים לתינוק יכול להיות רק חיובי. יחד עם זאת יש גם את שיקולי התקציב ושיקולי המקום ולכן, לא כדאי להגזים עם הכמויות. יש את צעצועי התינוקות היותר מוכרים ומומלצים כמו: אוניברסיטה, מובייל, קוביות רכות, נדנדה לתינוק, רעשנים, נשכנים, משחקי השחלה, ספרים מיוחדים לתינוק ועוד.. אבל החכמה היא לקנות קצת מכל סוג ובשורה התחתונה לדאוג שלתינוק שלכם יהיו צעצועי תינוקות בעלי תועלות ותרומות שונות.

צעצועים לתינוקות וגילם

צעצועים לתינוקות בגיל שנהמעבר לחלוקת צעצועים לתינוקות על פי תרומתם להתפתחותו של התינוק, ניתן לחלק צעצועים לתינוקות על פי הגילאים. ברוב המקרים, החלוקה היא 0-6 חודשים, 6- 12 חודשים והלאה. כאשר בחודשים הראשונים לחייהם, התינוקות נחשפים לגירויים ראשוניים ופחות זקוקים לגירויים נוספים, לכן רוב הצעצועים בגילאים אלו יהיו המוביילים למיניהם וצעצועים אחרים שתלויים מעל העריסה לתינוק. החל מגיל חצי שנה (ואפילו קצת יותר מוקדם מכך) התינוקות כבר הרבה יותר ערניים ומשתפים פעולה ובתקופה זאת כדאי לחשוף אותם למגוון צעצועי תינוקות שצוינו קודם. כמובן שחשוב לציין, שיש להקפיד בצורה משמעותית על הבטיחות של התינוק ולבחור אך ורק צעצועים בטיחותיים.

ידע הוא כוח

כמו בכל תחום אחר הקשור לעולם מוצרי תינוקות, גם בנושא של צעצועים לתינוקות – ידע יכול להוות כוח. ככל שתאספו יותר מידע לגבי סוגי הצעצועים השונים הקיימים, מה יותר מומלץ ומה פחות מומלץ ועל מה חשוב להקפיד בעת בחירת הצעצוע, כך יהיה לכם יותר פשוט לבחור ולרכוש את הצעצועים הנכונים עבור התינוקות שלכם. כשאתם בוחרים בפועל צעצועים עבור פעוטות חשוב שמה שינחה אתכם, לצד התועלות ההתפתחויות של אותם הצעצועים, ההתאמה לגילו של התינוק והתקציב שלכם, יהיה כמובן בטיחות התינוק, רכשו אך ורק צעצועים שאתם סמוכים ובטוחים שהם לא מסכנים את התינוק בשום מצב, כי בסופו של דבר זה הכי חשוב.