צילומים

צילום הריון אומנותי מזכרת לכל החייםתקופות הריון ולידה הינן ללא ספק זמנים מאושרים ביותר עבור ההורים לעתיד ובני משפחתם. מהרגע בו ביצעתם בדיקת הריון ביתית שהצביעה על תוצאה חיובית, הציפייה לילד הופכת לעניין המרכזי בחייהם של ההורים המיועדים. בדומה לכל עניין אשר משלב בין נשים ובין תינוקות, גם בעולם ההריון נוצרו מספר "טרנדים" פופולאריים אשר הפכו את תקופת ההריון למאושרת עוד יותר. אחת הדוגמאות ה"קלאסיות" לכך הינה עריכה של צילומי הריון.

צילום הריון נועד למעשה להנציח את התקופה המיוחדת של ההריון על ידי תמונות מרהיבות המתמקדות בבטן המתרחבת ובבני הזוג המאושרים. ניתן לערוך צילומי הריון באופן פרטי (בשיטת "עשה זאת בעצמך"), אך נשים רבות מעדיפות ללכת לצלמים מיומנים, וזאת בשל השאיפה לשלמות והרצון לזכות בתמונות איכותיות ומקצועיות.

חשוב להבין כי צילומי הריון הינם אמנות לכל דבר ועניין. בישראל, פועלים מאות צלמים אשר מתמחים בעריכת צילומי הריון. לעיתים, האישה ובן זוגה עורכים מספר סדרות צילום, וזאת בהתאם להתקדמות מבחינת שבועות הריון. לדוגמא, צילום הריון בין השבועות 10-20, כאשר ההריון עדיין "קטן יחסית", וסדרת צילומים נוספת לקראת סוף החודש התשיעי.

צילום הריון באופן עצמאי, האם כדאי?

ענף הצילום בישראל ובמערב התפתח מאד בשנים האחרונות. כמו כן, ניתן לראות התקדמות טכנולוגית עצומה מבחינת המצלמות הביתיות. במילים פשוטות, ישראלים רבים מחזיקים בביתם מצלמות מתוחכמות ואיכותיות המנפיקות תמונה באיכות גבוהה ביותר. אי לכך, זוגות רבים אינם פונים לסטודיו מקצועי לשם עריכת אלבום צילומי הריון, ומבקשים לעשות זאת בעצמם.

אין ספק, צילום הריון עצמאי איננו בבחינת Mission Impossible. עם זאת, מיותר לציין כי ככל שהצילום יהיה ביתי ולא מקצועי, הדבר יהיה ניכר בתוצאותיו. ברור אפוא כי צילומי הריון הנעשים על ידי בעל מקצוע יכולים להנפיק עבור האישה (ובן זוגה) תמונות מרהיבות ובלתי נשכחות. ניתן לומר כי אין דין צילומי הריון כדין התמונות מהטיול האחרון בחו"ל. מדובר ב"סשן" צילומים הדורש טכניקה, ידע, מיומנות ויכולות עריכה (על גבי המחשב, לאחר הצילום). אי לכך, מומלץ בהחלט לשקול פנייה לצלמים מקצועיים.

צילום מקצועי – כל אישה היא דוגמנית

 לאחר שההריון אושר ונקלט, האישה ובן זוגה עומדים בפני תשעה חודשים אשר יסתיימו בלידה מרגשת. תקופת ההריון הינה פרק זמן המקפל בתוכו תחושות כגון אהבה, ציפייה, התרגשות ואף חשש. הנצחתה של התקופה המיוחדת הזו, על ידי צילום מקצועי, תיזכר אפוא לשנים רבות. קל וחומר כאשר מדובר בהריון ראשון (אך לא רק). ישנם יתרונות רבים לעריכת צילומי הריון בסטודיו מקצועי.

מיותר לציין כי ברור שאין כמו בעל מקצוע (המקבל תשלום) בכדי לדאוג שהמשימה תבוצע על הצד הטוב ביותר. כמו כן, צלמים מקצועיים עורכים אלבומי תמונות רבים מדי שנה, ועל כן הם מכירים את ה"פוזות" הפופולאריות ויש להם רעיונות מקוריים לגבי כל זוג וזוג (לדוגמא, שילוב אביזרים כגון נעלי תינוק או עמידות ספציפיות של האישה ובן זוגה). יודגש כי צילומי הריון יכולים להיות – מעבר למזכרת – גם חוויה מדליקה עבור האישה ובן הזוג. אין כמו להרגיש דוגמנים ליום אחד ולעמוד בפני צלם מקצועי. פעמים רבות, דווקא בני הזוג רוכשים כמתנה אלבום צילומי הריון לאהובתם.

איך בוחרים צלם הריון?

בעת בחירת צלם הריון, חשוב לעמוד על כך שמדובר בבעל מקצוע בעל ניסיון אשר יכול להציג בפניכם עבודות קודמות. היות ומדובר באמנות, כל אחד מצלמי ההריון פועל בדרך שונה ומדגיש סוגיות ואלמנטים אחרים. חשוב אפוא לערוך "תיאום ציפיות" עם הצלם, וזאת על מנת לבחור בעל מקצוע המתאים לכם ביותר. בנוסף, על פי רוב, ניתן לדאוג לקבל בסוף ה"סשן" גם אלבום דיגיטאלי וכן דיסק ובו כל התמונות שצולמו. מיותר לציין כי צלמים מקצועיים יכולים (על פי דרישה כמובן) לסדר את התמונות בתוכנות עריכה.