כדאי שתחשבו על צילום התינוקות שלכם

אין כל ספק כי פעוטות, בחודשים הראשונים לחייהם, ממלאים את הבית באור ושמחה. ואכן, ההורים המאושרים אינם מפסיקים לתעד את הרך הנולד, אם במצלמות הטלפון הסלולרי ואם במצלמות ביתיות. בדרך כלל, בתוך זמן קצר הטלפון הנייד והמחשב מתמלאים במאות תמונות של הקטנטן או הקטנטנה. כל זה טוב ויפה, ואכן מדובר במזכרות לעדי עד. עם זאת, ברור לכל כי צילום ביתי איננו משתווה לעבודה של צלם מקצועי. במידה ואף אחד מבני הזוג איננו מתמחה בצילום, מומלץ לשקול עריכת אלבום תמונות אצל בעל מקצוע המתמחה בצילום תינוקות.

צילום תינוקותבשל הרצון לזכות באלבום איכותי ובתמונות מרהיבות, יותר ויותר ישראלים פונים לצלמים מקצועיים על מנת שיתעדו את הנסיך/הנסיכה. צילום תינוקות הפך אפוא בשנים האחרונות לתופעה נפוצה ופופולארית. במסגרת צילום תינוקות, ההורים והתינוק נפגשים עם צלם מקצועי אשר מפיק עבורם אלבום איכותי של תמונות מדליקות.

העובדה שמונחת לכם על המדף מצלמה איכותית ומשוכללת, איננה הופכת אתכם לצלמים מקצועיים. צילום תינוקות דורש הרבה יותר ממצלמה מתוחכמת. על מנת להפיק תמונות ברמה גבוהה יש צורך ראשית בציוד נלווה כגון מטריות ריכוך, חצובות, רפלקטורים, ציוד לפלאש ועוד. כמו כן, אין ספק כי צילום תינוקות הנעשה בסטודיו מקצועי עדיף על צילום הילד בחדר המשחקים או בסלון הביתי. צילום פעוטות בסטודיו מאפשר יצירת סיטואציות מדליקות ותמונות בלתי נשכחות. לעיתים, צילום פעוטות נעשה הן בסטודיו של הצלם והן באתרים חיצוניים (שכונה עתיקה, שדה, חוף ים וכדומה).

צילום תינוקות ובחירת הצלם המתאים

צלמים רבים מעניקים כיום שירות של צילום תינוקות וההורים מתקשים לבחור בין בעלי המקצוע השונים המציעים את מרכולתם בתחום. בעת בחירת צלם תינוקות מומלץ לשים לב למספר פרמטרים עיקריים.

ראשית, וחשוב מכל, יש לפנות לצלם תינוקות המעניק את השירות בסטודיו מקצועי. יודגש כי סטודיו זה יכול להיות גם חדר בביתו של הצלם או אתר בטבע על שלל הציוד הנלווה הדרוש לצילום מקצועי. תמונות המצולמות בסטודיו מאפשרות ליצור את הסיטואציות וה"פוזות" הטובות ביותר, ובכך להבליט את יופיו של הילד ושמחת ההורים המאושרים (למשל, תמונה עם כמה מוצרי תינוקות "קלאסיים" כגון גיגית מדליקה או בובת דוב ענקית). כמו כן, צילום פעוטות בסטודיו מקצועי, קטן ואינטימי, מעניק אווירה מיוחדת לאירוע ואופף אותו בקסם מיוחד.

אמנות אמיתית

חשוב להדגיש כי צילום תינוקות הינו אמנות לכל דבר ועניין. אי לכך, כל צלמי הפעוטות שונים זה מזה באג'נדה ובתפיסת העולם האמנותית שלהם. ישנם צלמים המעדיפים תמונות "קלאסיות", יש אשר מציעים סגנון רטרו ואחרים יבחרו לצלם את התינוק דווקא בביתו באמצעות הבאת הציוד המתאים לבית הלקוח. הבחירה מבחינת אופי הצלם תלויה כמובן באופי ההורים. בעת הפגישה עם צלם פעוטות, בקשו לראות אלבומים לדוגמא אשר יאפשרו לכם להתחקות אחר אופיו של הצלם ואחר ה"אני מאמין" שלו. צלמי תינוקות רבים מתחזקים כיום אתרי אינטרנט המציגים לראווה גלריות ותיקי עבודות.

הכימיה בין הצלם וההורים חשובה אף היא. תמונות במסגרת צילום תינוקות הינן מזכרת לדורי דורות ועל כן חשוב כי האירוע יתקיים באווירה משפחתית וטהורה. כמו כן, אין ספק כי הכימיה בין ההורים לצלם תאפשר לאחרונים להציע הצעות ולהביע את דעתם את התמונות, הן במהלך הצילומים והן לאחריהן בעת עריכת האלבום.

לסיכום,

אלבום תמונות שהינו פרי ידו (ומצלמתו) של בעל מקצוע יכול בהחלט להיות מזכרת מדהימה מהתקופה המיוחדת בחייו של הילד. חשוב לזכור כי הילדים גדלים בקצב מסחרר ולפני שתספיקו להגיד "ג'ק רובינזון", תלוו אותם לגן ולכיתה א'. אי לכך, מומלץ בהחלט שלא להתעצל ולערוך אלבום תמונות איכותי שיישמר כמזכרת לשנים רבות. צילום מקצועי, מעבר להיות איכותי ומרשים, יכול להיות גם חוויה מדליקה עבור כל המשפחה.