בחירת הציוד המתאים לתינוק

ציוד לתינוקציוד לתינוק כולל שורה ארוכה של אביזרים לשימוש יומיומי אשר נועדו לסייע להתפתחותו התקינה של הזאטוט. ניתן לרכוש ציוד לפעוטות הן בחנויות ייעודיות (המתמחות באופן ספציפי בשיווק מוצרי תינוקות) והן בחנויות "רגילות" (לדוגמא, סופר-פארם, המשביר לצרכן וכדומה). כמעט כל זוג הורים לעתיד, מגיע בשלב מסוים במהלך ההריון לחנות תינוקות. חנויות אלה מספקות להורים את שלל המידע הרלבנטי בנוגע למוצרי תינוקות, החל מעריסה, דרך מצעי תינוקות, וכלה בבגדים, עגלה, צעצועים, אמצעי בטיחות וכדומה.

למעשה, ניתן לחלק את המונח "ציוד לתינוקות" למספר קטגוריות עיקריות – רהיטי תינוקות, אמבטיה וכלי רחצה, בגדים, עגלות וסל-קל, אביזרים וציוד נוסף. להלן פירוט הציוד בכל אחת מהקטגוריות הנ"ל.

ריהוט לתינוק

חדר תינוק איננו מושלם אלא יש בו מיטה ושידת החתלה. כמו כן, פעמים רבות ניתן למצוא בחדרי תינוקות גם כורסת הנקה, מדפי בובות, טפטים, תמונות מדליקות וכדומה. עם זאת, אין ספק כי במסגרת הריהוט הדרוש, הכול מתחיל במיטה ובשידת החתלה. חנויות רבות העוסקות בציוד לתינוק מאפשרות רכישת מיטה ושידה ביחד כסט, ובכך מסייעות להורים המיועדים להתאים את שני הרהיטים המרכזיים בחדר התינוק זה לזה. בעת בחירת מיטת תינוק, חשוב לשים לב למספר דגשים כגון בטיחות, תו תקן, אמינות, אחריות, וכמובן – עיצוב. שידת החתלה תיבחר בדרך כלל על פי התאמתה למיטה וטעמם האישי של ההורים.

ריהוט נוסף אשר ניתן לרכוש בשלב זה הינו עריסה. עריסה הינה ריהוט זמני עד גיל שלושה-ארבעה חודשים. מדובר אפוא במיטה קטנה על גלגלים המאפשרת לפעוט לישון לצד הוריו. היות והעריסה הינה "ריהוט לתקופה קצובה", פעמים רבות הורים אינם רוכשים אותה אלא משכירים מחנות המוכרת ציוד לתינוק.

אמבטיה וכלי רחצה

תינוקות ופעוטות מתקלחים פעם ביום אך הם אינם עושים זאת במקלחת רגילה או באמבטיה של גדולים. ישנן אמבטיות מיוחדות אשר מאפשרות להורים לרחוץ את הפעוט בקלות וביעילות (אגב זמזום הקלאסיקה "הסבון בכה מאד / דני לא רוצה בי עוד"). ניתן לומר כי רכישת ציוד לתינוקות איננה יכולה להיות מושלמת ללא קניית אביזרים לאמבטיה ומוצרי היגיינה שונים.

אביזרים אלה כוללים אמבטיה לתינוק, שמן לשמירה על לחות העור, מגבת קשירה (המקלה על ניגוב הילד לאחר האמבטיה), מדחום לאמבטיה, סבון רחצה אל-דמע, משחה לטוסיק, מגבונים לחים, מספריים לציפורניים, אבקת כביסה ומרכך מיוחדים לתינוקות, אלכוהול וצמר גפן לחטא את קצהו של חבל הטבור (עד לנשירתו), מד חום דיגיטאלי, אקמולי ומשחת "ויטה מרפן" (לטיפול לאחר ברית מילה).

בגדים

אין ספק כי מסע שופינג של בגדים לפעוטות נחשב לאחד החוויות המדליקות ביותר מבחינת רכישת ציוד לתינוקות. בגדי פעוטות ניתן לקנות הן בחנויות העוסקות במכירת ציוד לתינוקות, והן בחנויות בגדים "רגילות" המפעילות מחלקות "בייבי". כמו כן, במידה ותרצו לצ'פר את הקטן או הקטנטנה, תוכלו לרכוש עבורם בגדים מעוצבים לתינוקות המסייעים לשדרוג משמעותי של ההופעה.

על פי רוב, מומלץ לשלב בין בגדים פשוטים ונוחים, לבין בגדים בעיצובים "מורכבים יותר". כמו כן, חשוב לזכור כי תינוקות גדלים באופן משמעותי בשנה הראשונה לחייהם. למעשה, הם יכפילו את משקל גופם בתוך שנה פי חמש. אי לכך, מומלץ לא לרכוש רק בגדי New Born ולהמתין עם רכישת בגדים לגילאים "גדולים" יותר. זאת ועוד, המתנה הפופולארית ביותר הניתנת להורים טריים הינה בגדים. אי לכך, חשוב שתדעו כי אתם עומדים לקבל לאחר הלידה קולקציות שלמות ממיטב האופנה.

עגלה

בחירת העגלה הינה אחד מה"מוקשים" המשמעותיים ביותר בעת רכישת ציוד לתינוקות. כיום, המבחר העצום מקשה על רכישת העגלה וזאת בשל הפערים המשמעותיים בין הדגמים השונים (הן מבחינת איכות, הן מבחינת נתונים, וכמובן שמבחינת מחיר). בעת בחירת עגלה, חשוב לשים לב למספר היבטים. למשל, בדקו האם העגלה נכנסת בקלות לתא המטען במכונית שלכם והאם היא נוחה לכם מבחינת גובה ידית האחיזה שלה. כמו כן, במידה ומדובר בילד ראשון, מומלץ לקנות עגלה בצבע ניטראלי וזאת על מנת שהיא תוכל להתאים גם לילד הבא. מעבר לכך, עגלות מורכבות ממספר כה רב של פרמטרים אשר ניתן לומר שרק השוואה ביניהן בחנות תוכל להביא לבחירת העגלה המתאימה עבורכם.

אביזרים נוספים

רכישת ציוד לתינוק כוללת גם קנייה של אביזרים רבים נוספים. לדוגמא, אינטרקום מיוחד לתינוק, משטח החתלה, תיק לעגלה, בובות, תמונות, פח לחיתולים, סל כביסה, מובייל למיטה/לעריסה, בייבי סנס, בקבוקים, מוצצים, משאבת חלב וכדומה. אל דאגה, במרבית החנויות העוסקות בשיווק מוצרים מיוחדים לתינוקות, תוכלו לקבל רשימה מפורטת הכוללת את כל הציוד הדרוש לכם. כמו כן, מיותר לציין כי תמיד אפשר לרכוש ציוד נוסף לאחר הלידה, ואם אינכם בטוחים באשר למוצר מסוים, עדיף להמתין עימו.