עיסוי מיוחד לתינוקות

טכניקות עיסוי תינוקותבניגוד למבוגרים, תינוקות לא סוחבים על עצמם, מחשבות, לחצים וקשיים מנטליים מהיום יום, החיים שלהם הרבה יותר פשוטים, יש להם את ההורים שדואגים לכל מחסורם וכשהם זקוקים למשהו הם פשוט בוכים. כך יוצא שבעוד עיסוי משמש כאמצעי הרגעה, ניתוק וכלי לחידוש אנרגיות עבור המבוגרים, עיסוי תינוקות הוא בעל פונקציונליות ותועלות שונות לגמרי. המטרה של עיסוי תינוקות היא לקרב בין ההורה והתינוק, לחיזוק הגוף של התינוק ובכלל לזמן איכות משותף אתו. מילת המפתח של עיסוי תינוקות הוא בעצם המגע בין ההורים לתינוק שלהם ובמגע טמון הרבה ערך מוסף של כל מה שקשור לקרבה ולתקשורת ובנוסף הוא גם כלי להקלה בנושא של גזים אצל תינוקות. הורים רבים הנחשפים לתועלות השונות של עיסוי תינוקות מקבלים החלטה לחפש מסגרת לזה ולהעניק עיסוי תינוקות עבור פעוטות.

איך ניגשים לזה?

ראשית, ברוב המקומות ממליצים לפנות לנושא של עיסוי תינוקות רק אחרי גיל 6 שבועות, זאת כדי שהעיסוי יהיה יותר אפקטיבי ויתקבל שיתוף פעולה מהתינוק. בדרך כלל, עיסוי תינוקות נלמד במסגרת של סדנאות בנות כמה מפגשים, בהן ההורים מקבלים את כל הכלים והטכניקות לעיסוי נכון של התינוק, לאחר הסדנה ההורה יכול לבצע לתינוק שלו עיסוי מתי שזה נראה לו מתאים, הן מבחינתו והן מבחינת התינוק. כשעושים עיסוי לתינוקות, חשוב לבדוק כמה דברים, ראשית, מומלץ לעשות את זה במקום נעים ונוח כמו בחדר תינוקות על גבי משטח קשה. שנית, כדאי לדאוג שהטמפרטורה בחדר תהיה נעימה ובאופן כללי האוויר ומצב הרוח של ההורה יהיה מתאים לביצוע עיסוי לתינוק. אפשר תוך כדי העיסוי, להשמיע לתינוק מוזיקה נעימה, לדבר אליו או לנצל את ההזדמנות לשיר לו שירי תינוקות. לסיכום, עיסוי תינוקות אמור לכלול ערך מוסף ולא להיות משהו שהוא חובה מגבילה, ככה שאם אתם ההורים, לא במצב רוח המתאים לבצע את העיסוי, עדיף שתוותרו על זה באותו הרגע ותעשו זאת בהזדמנות אחרת.

עיסוי תינוקות – דרך להביע אהבה

בתור הורים זה אולי מובן מאליו עבורכם שאתם אוהבים את התינוק שלכם ומוכנים לעשות הכול בכדי שיהיה לו טוב, אתם משקיעים סכומי כסף עצומים ברכישת מוצרי תינוקות, אתם דואגים לכל מחסור של התינוק עיסוי תינוקות לזמן איכות משותףומגיבים בדאגה לכל תנועה שלו שנראית לכם קצת חשודה. אבל מעבר לצרכים הפונקציונליים של פעוטות ול"קוצי מוצי" למיניהם, ישנה חשיבות רבה גם למגע, לתקשורת. אומנם מדובר בגילאים בהם לא נראה לנו שהתינוק עדיין מבין בכלל מה קורה מסביבו,  אבל תהליך ההתפתחות הרגשית, הנפשית והגופנית שלו, כבר התחיל ומאד חשוב שבתור הורים תדאגו שהליך זה יהיה תקין ככל הניתן.כמו שאתם בתור מבוגרים, זקוקים למגע חם, אוהב ונעים מהקרובים אליכם, כך גם התינוק שלכם זקוק להם. אבל מכיוון שהתינוק הוא שברירי ועדין במיוחד בגילאים אלו, חשוב לקבל את הכלים לבצע עיסוי תינוקות בצורה נכונה.

להקנות לתינוק שלכם ביטחון

המודעות הרבה שקיימת כיום, לגבי התפתחותו הרגשית של התינוק, מסייעת להורים רבים לנסות ולמצוא כלים שיסייעו להם לתרום לתקינות ההתפתחות. לצד רכישה של משחקי תינוקות עם ערכים מוספים , שיחות עם התינוק והשמעה של מוזיקה ושירים, גם לנושא של עיסוי תינוקות יש ערך רב בהליך זה. עיסוי תינוקות מאפשר להורים להכיר בצורה יותר מעמיקה את התינוק שלהם ואת שפת הגוף שלו ולצד זה להעניק לו הרבה ביטחון ואהבה, תחושות שיכולות ללוות אותו זמן רב מאוחר יותר ולסייע להתפתחותו הרגשית התקינה.