נעליים יפות לבריאות התינוקות

נעלי תינוקותחנויות המציעות אופנה והנעלה לתינוקות הפכו למוקד עלייה לרגל עבור הורים רבים בישראל. כיום, ניתן לרכוש מגוון רחב ביותר של בגדים מעוצבים לתינוקות וציוד אופנה לפעוטות. החל משמלות מדליקות לבנות, וכלה בג'ינסים חגיגיים לבנים. כמו כן, גם נעלי תינוקות הפכו לתעשייה של ממש.

ניתן להבחין בשתי מגמות עיקריות בענף זה. ראשית, המבחר העצום של נעליים לתינוק על מדפי החנויות. שנית, עלייה משמעותית במספר העוסקים בתחום. בימינו, ניתן לרכוש נעליים המתאימות לכל רגל וגיל, החל מ"New Born" (המידה הקטנה ביותר) וכלה בנעליים המתאימות לצעד הראשון.

שוק נעלי התינוקות מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות. ראשית, נעליים המיועדות לגילאים רכים ביותר. מדובר בנעליים לגילאי 0 עד שנה אשר ידועות גם בכינוי "נעלי כפפה" (וזאת משום שהן משמשות ככיסוי לכף הרגל ולא להליכה בפועל). נעלים אלה זוכות לפופולאריות מדהימה היות והן מדליקות, איכותיות ופונקציונאליות.

השלב הבא הינו נעלי תינוקות הנקראות נעלי "צעד ראשון". כל הורה יודע כי צעד קטן לתינוק הינו צעד גדול לאמא ואבא. נעלי "צעד ראשון" הינן נעלי תינוקות הנמכרות במידות של 22-27. מדובר בנעלים אשר מטרתן לסייע לפעוטות לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם. על פי רוב, נעלי צעד ראשון מתאימות לפעוטות בגיל תשעה חודשים עד שנה וחצי. נעליים אלה הינן נעליים קלות בעלות סוליה גמישה ורכה. כמו כן, נעלי תינוקות לצעד ראשון מספקות בעיקר הגנה ולא תמיכה.

נעלי תינוקות, כמה זה עולה לנו?

כפי שצוין לעיל, נעליים עבור פעוטות נרכשות בהתאם לשלבי ההתפתחות של התינוק. כמו כן, ניתן לראות גם הבדלי מחירים בין הנעליים בקבוצה הראשונה ("נעלי כפפה") לבין נעליים המשתייכות לקבוצה השנייה ("צעד ראשון"). המחירים בנוגע לנעלי כפפה נעים בין 10 ל-50 שקלים ולעיתים אף יותר. כמו כן, בדיוק בדומה למבוגרים, גם כאן ניתן להבחין בפערים בין בנים לבנות. יודגש כי נעליים יוקרתיות המיוצרות על ידי מותגים מובילים, יכולות להגיע עד כדי 120 שקלים לזוג ואף למעלה מכך.

נעלי צעד ראשון הינן נעליים יקרות יותר וזאת מחמת מספר סיבות. ראשית, וחשוב מכל, מדובר כבר בנעל בעלת משמעויות פונקציונאליות. דהיינו, נעליים אשר נועדו להקל על הילד או הילדה בצעדיהם הראשוניים. נעלי תינוקות לצעד ראשון צריכות להיות גמישות, קלות, מתאימות למידה באופן מדויק (לא תתקבלנה חריגות כמו  ב"נעלי כפפה"), בטיחותיות (מגנות מפני עיקום הרגל בסיבוב וכדומה) ובעלות חרטום קשיח למניעת זעזועים. מחיריהן של נעלי צעד ראשון יכולים להגיע עד 200 שקלים ואף יותר.

עיצוב או פרקטיות

בדומה לסוגיות רבות הקשורות לרכישת הציוד עבור התינוק, גם כאן עולה השאלה – האם ללכת על עיצוב או על פרקטיקה. כרגיל, התשובה הנכונה הינה "הכול במידה". או יותר נכון, יש לחפש את השילוב המנצח. מצד אחד, נעלי תינוקות צריכות להיות יפות וזאת משום שאין ספק כי כל הורה רוצה שבנו/בתו ייהנו מבגדים (ונעליים) מדליקים. עם זאת, חשוב שלא להתפתות לרכישת נעליים יפות ללא ערך פונקציונלי נוסף. ככל שמדובר בנעליים לחודשים הראשונים, ניתן בהחלט להתפשר מעט על הפרקטיות לטובת העיצוב. עם זאת, כאשר עסקינן ברכישת נעלי צעד ראשון, הפרקטיקה חייבת להיות שיקול משמעותי.

לסיכום,

כפי שצוין לעיל, רכישת נעלי תינוקות הינה חוויה מדליקה אשר מקופלות מאחוריה משמעותיות רפואיות והתפתחותיות. אי לכך, רכישה נכונה של נעלים לתינוק צריכה להתייחס לשלל הפרמטרים העומדים על הפרק ולמצוא את האיזון המושלם בין יופי, אופי ומחיר. כמו כן, תשמחו לדעת כי המגוון העצום בחנויות הילדים מאפשר רכישת נעלים לתינוק בשלל עיצובים מרהיבים. החל מנעלי ספורט מדליקות לבנים וכלה בכפכפים ורודים ומקסימים לבנות.