משחקים של תינוקות

משחקי תינוקות כלי התפתחותימשחקי תינוקות יכולים להוות כלי התפתחותי משמעותי בחייהם של פעוטות והמגוון הרחב של המשחקים המוצעים, מאפשר להורים או לכל מי שמחפש מתנה עבור תינוק קטן, למצוא משחקי תינוקות מדליקים, איכותיים ובעלי ערך מוסף רב. כמובן, בכדי שהמשחקים אכן יהיו אפקטיביים והתינוקות אכן ייהנו מהם, עד כמה שהם יכולים ובשביל למנוע רכישת משחק שיסכן את התינוק חלילה, חשוב מאוד לבחור משחקי תינוקות בקפידה ולוודא שהם אכן מתאימים לגילו הנוכחי של התינוק. ברוב מוצרי תינוקות כולל משחקי תינוקות, על גבי האריזה מצוינים הגילאים אליהם הם מיועדים, כדאי לבדוק את זה ובמידת הצורך גם להתייעץ עם המוכר באותה חנות תינוקות.

עולם שלם של משחקי תינוקות

חנויות משחקים ומוצרי תינוקות מציעות מדפים רבים וגדולים הכוללים מגוון עצום של משחקים מסוגים שונים המיועדים לתינוקות בגלאים השונים. מאוד קל ללכת לאיבוד בין כל הצבעים, הצורות והאריזות המזמינות של המשחקים השונים. אך בשביל לבחור נכון, צריך לגלות הרבה סבלנות ולהבין מה הוא בדיוק המשחק הזה, למי הוא מיועד והאם הוא אכן מתאים עבור התינוק.
משחקי תינוקות המיועדים עבור תינוקות צעירים, בני מספר שבועות או חודשים, יכללו בדרך כלל בובות, רעשנים ומוביילים. בכל זאת, מדובר בגילאים בהם התינוק לא ממש לוקח חלק פעיל בסביבה שלו ומה שהוא צריך זה גירויים, אשר יפתחו אצלו את החושים השונים. בגילאים יותר מאוחרים של פעוטות, חצי שנה ואילך, המצב כבר שונה לגמרי ובהתאם גם מגוון הסוגים השונים של משחקי תינוקות. ניתן למצוא: קוביות, משחקים אשר מעודדים זחילה, משחקים לצורך פיתוח מוטוריקה, משחקים המיועדים לפיתוח השפה, חישוקים שונים ועוד מגוון עצום של משחקי תינוקות שלרובם ככולם יש איזו מטרה חינוכית או התפתחותית מעבר להנאת התינוק בלבד.

אז איך בוחרים משחקי תינוקות

מבחר משחקי תינוקותהורים טריים או אנשים בלי ילדים המחפשים מתנות לתינוקות בדמותם של משחקים או צעצועים לתינוקות, יתקלו קרוב לוודאי במבחר רחב של שמות ומושגים שאולי לא יצא להם להיתקל בהם בעבר, או לפחות לא בקונוטציה הזאת, כמו: נשכנים, קשתות לעגלה, מוביילים, פעלולונים, אוניברסיטאות ועוד.. כל אחד מהם נחשב בגדר משחק "חובה" אשר יהיה חלק בלתי נפרד מאותם חדרי תינוקות. לכל אחד מאותם משחקי תינוקות יש את התועלות שלו ואת הדברים החיוביים והמומלצים המיוחסים לו. עם זאת, ישנה חשיבות רבה לבחור משחקים, שאין בהם כל סיכון עבור התינוק ובכדי לוודא את זה, כדאי אולי לקרוא וללמוד מעט לגבי סוגי המשחקים השונים בטרם רוכשים אותם. אז נכון שהעלויות של משחקי תינוקות הם לא נמוכות ובסופו של דבר, אם אתם רוצים שלתינוק שלכם יהיה מבחר, מדובר בהוצאה לא קטנה. אבל בניגוד למשל לנושא של בגדי תינוקותשם אפשר יותר לחסוך ולהתפשר, כאשר מדובר במשחקים, חשוב להקפיד ולבחור מוצרים איכותיים במיוחד ובטוחים עבור התינוק, גם אם הם יהיו יקרים יותר ממשחקים אחרים. כי בנושא של משחקי תינוקות, עדיף לא לשחק.

שומרים על בטיחות

נכון שלפעמים משחקי תינוקות מסוימים יכולים להראות כל כך מזמינים וכל כך חינוכיים עבור פעוטות, עד שקשה לעמוד בפניהם. נכון שכשבוחרים משחקי תינוקות צריך לקחת בחשבון גם את הערך החינוכי שלהם ולוודא שהם אכן תורמים לתינוק בצורה כזאת או אחרת. אבל, לצד כל זה, החשיבות הגדולה ביותר היא הבטיחות של התינוקות, לכן, חשוב לדאוג שלא מדובר במשחקים קטנים מדי, משחקים המתפרקים בקלות או כל משחק אחר המסכן ולא במעט את התינוק, אם תזכרו את זה לאורך כל הדרך, יהיה לכם הרבה יותר פשוט לקנות משחקי תינוקות.