בחירת מצעים למיטת התינוק

 כניסתו של התינוק החדש לחיק המשפחה טומנת בחובה התרגשות אדירה. מלבד השמחה שבהרחבת התא המשפחתי, הורים יודעים כי כעת עליהם להכין את ביתם לכבוד הפעוט. אי לכך, כבר במהלך ההריון, ומיותר לציין שלאחר הלידה, ההורים מבקרים תדיר בחנויות המשווקות מוצרים עבור תינוקות. רכישת מוצרי תינוקות איננה עניין של מה בכך. בין אם מדובר בריהוט לחדר, ובין אם אתם עומדים בפני הדבקת טפטים על הקירות, ברור כי עליכם להשקיע מחשבה של ממש ברכישת הציוד לתינוקכם.

 במסגרת רכישת אביזרים לתינוק, חשוב לשים לב לשני פרמטרים עיקריים – יופי ואופי. הדברים נכונים לגבי כמעט כל דבר הנוגע לתינוק. למשל, כאשר אנו קונים אוכל תינוקות, אנו רוצים שהמזון יהיה גם טעים וגם עשיר בוויטמינים וסיבים תזונתיים. כמו כן, בעת רכישת לבוש לפעוט, אין די בקנייה של בגדים מעוצבים לתינוקוחשוב שההורים יבחרו בגדים שיהיו גם נוחים, נעימים ועשויים מבד נושם (אשר יספקו לילד הגנה מקור או מחום באופן ראוי). כל אלה רלבנטיים גם לגבי מצעים לתינוק.

 תינוקות, בעיקר בחודשים הראשונים לחייהם, מבלים זמן רב במיטה או בעריסה. מלבד הבטיחות החשובה מבחינת המיטה, ומעבר לכך שיש לרכוש למיטה/לעריסה מזרן איכותי ודפנות בד, יש לשים דגש גם על מצעים לתינוק. כיום, חנויות המשווקות מוצרי תינוקות מציעות שלל רב של מצעים במגוון עצום של בדים, עיצובים, דוגמאות, "פטנטים" וכדומה. אי לכך, ניתן לראות כי בחירה של מצעים יכולה להיות משימה מורכבת ביותר.

 מצעים לתינוק – לא רק ציורים יפים

 מצעים לתינוקכאמור, בעת בחירת מצעים לתינוק, חשוב שלא להתייחס רק לאסטטיקה ויופי. מומלץ להחזיק בבית מצעים המתאימים לכל עונה ועונה (מצעי פלאנל לחורף ומצעי כותנה לקיץ). פעמים רבות, תינוקות סובלים מחום או מליחה ומתקשים לישון ברציפות בגין מצוקותיהם הרפואיות. אי לכך, והיות שידוע כי שנת תינוקות איננה השינה החזקה ביותר (בלשון המעטה), הרי שבחירת מצעים נבונה יכולה לסייע לילד (ולהורים) באופן משמעותי. ככל שתבחרו מצעים שיהיו נעימים ומתאימים לעונות השנה, הרי שתגדילו את הסיכויים לכך שילדיכם יזכה לשינה ארוכה, נעימה ומתוקה.

כפי שצוין לעיל, ניתן לרכוש מצעים לתינוק במגוון עיצובים. החל ממצעים עבור בנים שמודפסים עליהם מכוניות או שחקני כדורגל, וכלה במצעים לבנות המעוטרים באיורים של חיות חמודות ו/או רקדניות מדליקות. מצעים עבור תינוקות צריכים להיות גם קלים לניקוי ואטומים מפני חדירת נוזלים. היות ותינוקות עלולים לפלוט, להקיא או לעשות "מסיבה בחיתול", חשוב שיהיה אפשר לכבס בזריזות את המצעים. כמו כן, מצעים איכותיים יוכלו למנוע חדירה של נוזלים למזרן ובכך להגן עליו גם בעת "תאונות" למיניהן.

סוגיה נוספת אשר חשוב לשים לב אליה, בעת רכישת מצעים, הינה מספר הסטים. הורים רבים אינם מקפידים על רכישת מצעים במספר סטים. מהלך זה עלול להיות שגוי וזאת משום שכשצריך להחליף מצעים חשוב שיהיה בארון תמיד סט "ספייר". כמו כן, מצעים לתינוק לא נועדו רק למיטה ויש להלבישם גם על העגלה. בעת בחירת מצעים, חשוב לרכוש גם מצעים המתאימים לעגלה.

מצעים – חלק מהעיצוב

מצעים לתינוק יכולים להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר. פעמים רבות, הורים מתאימים את המצעים לתמונות, הטפטים, הבובות ומשטח ההחתלה, ובכך הם יוצרים שלמות עיצובית בחדר התינוק. כפי שצוין לעיל, ניתן לרכוש מצעים עבור תינוקות במגוון רחב ביותר של דוגמאות, צבעים, חומרים וכדומה. אי לכך, חשיבה מראש על כלל המרכיבים העיצוביים בחדר התינוקות תוכל להפוך את המצעים לחלק בלתי נפרד מתמונת החדר.