מוצצים


בעבר, היה סוג אחד או שניים של מוצצים ומכיוון שגם המחיר שלהם היה נמוך יחסית, קניית מוצצים, הייתה אחד הדברים הפשוטים שצריך לעשות עבור התינוק הקטן, בשונה מקניית מוצרי תינוקות אחרים, שיכולה להיות מורכבת יותר. כיום המצב שונה לגמרי, מדף המוצצים בכל אחת מאותן חנויות לתינוקות כולל מגוון עצום של סוגי מוצצים, שהבחירה ביניהם לא תמיד תהיה קלה ולעתים תשאיר את ההורה הטרי קצת חסר אונים אל מול כל המבחר הזה. ואכן הבחירה אינה קלה אל מול הסוגים הרבים ביניהם: מוצצים מלטקס או סיליקון, עם ידית או בלי ידית, עם ציורים או חלקים, עם פטמה עגולה, או פטמה אורתודנטית, עם טעם או ללא טעם ובקיצור, היום מאוד לא קל, בלשון המעטה, להבין איזה מוצץ יהיה הכי טוב עבור תינוק, אז איך בכל זאת אפשר לעשות סדר ולקנות את המוצצים המתאימים עבור עוללים.

 קצת על הסוגים השונים של מוצצים

הבחירה בין מוצצים עם ציורים למוצצים חלקים, היא פחות מורכבת ותלויה בהעדפות של ההורים וכמובן בהפרשי המחירים. אבל השאלה אם לקנות מוצצים מסיליקון או להעדיף מוצצים מגומי, זאת כבר שאלה מוצצים מסוגים שוניםאחרת, שהתשובה עליה יותר חשובה. מוצצי גומי, נחשבים אומנם למוצצים רכים יותר, אך רמת השחיקה שלהם גבוהה יחסית ועם הזמן הם הופכים לדביקים ולא נעימים לתינוק. מוצצים מסיליקון לעומת זאת יהיו קצת יותר קשים, אך בעלי רמת שחיקה נמוכה וזה יכול למנוע מההורים צורך בבדיקה מתמדת של מצב המוצץ.
בחלק מהמקרים, הבחירה תהיה פחות של ההורים, כי מהר מאוד הם יגלו שהתינוק שלהם מוכן להכניס לפה רק מוצץ מסוג מסוים.


כמו צעצועי תינוקות גם מוצצים לתינוקות מגיעים בהרבה צורות, שחשוב להכיר את ההבדלים ביניהם. יש מוצץ במבנה אורתודנטי המותאם במיוחד לצורת הפה והלסת של התינוק. יש מוצץ עגול, שאמנם פחות מותאם לפה של התינוקות, אך הם מצדם מעדיפים מוצץ שכזה. יש מוצץ בצורת אצבע המותאם במיוחד עבור סרבני המוצץ למיניהם ואלו רק חלק מסוגי המוצצים הקיימים.

בכדי לא לבצע בחירה לא נכונה (בסופו של דבר, אי אפשר לדעת מה התינוק יאהב), רוב ההורים קונים כמה סוגי מוצצים, אך משתדלים לבחור בסוגים הבריאים יותר לתינוק.

האם התינוקות זקוקים בכלל למוצצים?

לא כל ההורים ממהרים לקנות לילדים שלהם מוצצים. יש כאלו הורים המעדיפים לוותר על שלב הגמילה ממוצצים ופשוט נמנעים מלתת לתינוקות את המוצצים מלכתחילה. הורים המוותרים על מוצץ צריכים בדרך כלל להיות יותר סבלניים לתינוק, בעיקר בתקופות בהם צומחות להם השיניים, מכיוון שבמציצת מוצץ יש אלמנט מרגיע בעיקר בתקופה זאת. גם הרגלי התינוקות עצמם לגבי מוצצים יהיו שונים אלו מאלו, יהיו כאלו שישכבו בשקט בעריסה לתינוק וייהנו מהמוצץ ויהיו כאלו שיפילו כל הזמן את המוצץ או כלל לא יהיו מעוניינים בו, אך עדיין יראו סימנים שזה חסר להם. דבר זה מהווה עבור ההורים סימן לכך שהם כנראה צריכים לקנות לתינוק מוצץ מסוג אחר.

בסוף מוצאים את המוצץ הנכון

מוצצים בצבעים שוניםגם אם קניית מוצצים בפעם הראשונה, השנייה ואפילו השלישית שלכם עלתה בתוהו והתינוק שלכם ממש לא היה מרוצה ממנה, אל תתייאשו, מציאת מוצץ מתאים יכולה להביא להרבה שקט לבית ויותר שעות שינה בשבילכם. כשתמצאו מוצצים לשביעות רצון עוללים, לא תצטרכו יותר לרוץ כל רגע לחדר התינוק בגלל שהתינוק בוכה כי המוצץ נפל לו. עם המוצץ הנכון, הוא יהיה רגוע ואתם תהיה רגועים.