כרית לצרכי הנקה

בחודשים הראשונים לחייו של התינוק מבלה האם זמן רב בהנקתו – משרד הבריאות ממליץ על חלב אם כתזונה בלעדית במשך חצי השנה הראשונה, ועל המשך הנקה גם לאחר מכן, עד גיל שנתיים – ועל כן ישנה שורה ארוכה של מוצרי תינוקות שמטרתם הפיכת ההנקה לנוחה, נעימה ובטוחה: סינר הנקה, צמיד הנקה (שמזכיר לאם הטרודה שהגיע זמן ציצי, במידה והתינוק שכח לתבוע את המגיע לו…), שמלת הנקה, חיתול הנקה, כורסת הנקה, משאבה ובקבוקים (כשהאם רוצה להעניק לתינוק חלב אם אך אינה יכולה, או אינה רוצה, להניק אותו כל הזמן) – וכרית הנקה.

כרית ההנקה היא בצורת U, ומורכבת מריפוד (נשלף, לצורכי כביסה) ומילוי קלקר או אקרילן. היא נועדה להעניק תנוחה נוחה לראשה של האם ולצווארה, שהעומס עליהם רב בתקופת ההנקה. למעשה עוד לפני הלידה, במהלך ההיריון, כרית הנקה מספקת לאם תמיכה ומאפשרת לה שינה נוחה על אף השינויים הדרמטיים בגופה, שמכבידים עליה למצוא תנוחה מתאימה לשינה ללא הפרעות.

איך לבחור כרית הנקה?

ראשית, יש להסתכל על מידותיהן של כריות ההנקה השונות – לאמהות שמימדי גופן גדולים יחסית כדאי לבחור כרית הנקה גדולה, שתהיה נוחה יותר עבורן (מה גם שבמהלך הריון ממילא גדלים ותופחים). כריות הנקה גדולות עשויות לשמש את האם והפעוט גם לאחר סיום ההנקה, אם כי כריות גדולות מדי עלולות להיות מסורבלות ולתפוס מקום מיותר.

מרכיב חשוב נוסף באיכותה של כרית הנקה הוא הבד ממנו עשוי הריפוד – בד כותנה איכותי יהיה נעים למגע וימנע תחושות עקצוץ וגירוד מציקות שיהפכו כל הנקה למעוררת אי שקט ומתסכלת.

גם לאיכות המילוי ישנה חשיבות רבה, ובפרט חשוב שהוא לא ישקע ויגרום לעיוות צורת הכרית ולכך שהיא לא תמלא את ייעודה – הנקה נוחה ונינוחה.

אחרון (אך לא פחות חשוב…), הוא הצבע: כדאי לבחור בגוון שמתאים לסלון, אבל משתלב היטב גם בחדר השינה או בכל מרחב אחר בבית שבו תיתכן הנקה. כדאי גם שהצבע יהיה כזה שישרה שלווה על האם ויתרום אף הוא להנאה שבהנקה.

מה לשים ליד כרית הנקה?

לאחר שהראש מונח על כרית ההנקה, והאם והתינוק מצאו את התנוחה האופטימאלית להנקה, רצוי מאוד לא לזוז אלא לשקוע ברוגע ולהתמסר לחוויה. לשם כך כדאי להכין מבעוד מועד בהישג יד מוצרי תינוקות ופריטים שעשויים להיות נחוצים: רפידת הנקה, משחה לפטמות אם הן פצועות (כך האמא יכולה להיות בטוחה שלא תשכח למרוח את המשחה), חיתול בד (למקרה שהתינוק יונק יותר מכפי צורכו ואז פולט את האקסטרה), פרי או חטיף (הנקה מעניקה לתינוק את כל מה שהוא צריך, פיזית ורגשית, אבל שואבת מהאם לא מעט אנרגיות – וכדאי להטעין את הגוף באנרגיות חדשות), בקבוק מים (פעולה ההנקה גורמת גם לצמא), שלטים שונים (זה של הטלוויזיה, זה שמפעיל מוזיקה מרגיעה, זה של המזגן כדי שלא יהיה חם/קר מדי וכו') – ואם מחכים לשיחה חשובה אפשר גם את הטלפון הסלולארי (ואם לא, כדאי לשקול את האפשרות דווקא להרחיק אותו, גם מטעמי קרינה וגם כדי לזכות בקצת שקט מחייה נפשות).

כרית הנקה מפנקת במחיר מפנק

כל מי שנכנס אי פעם לחנות מוצרי תינוקות יודע עד כמה רחב המבחר של המוצרים השונים – וגם שהמחירים עלולים להרחיב את המינוס באופן משמעותי. כאן באתר תוכלו למצוא כריות הנקה מפנקות (וגם מוצרי תינוקות אחרים) במחירים מפנקים לא פחות, וכך תבטיחו לעצמכם הנקה נעימה ונינוחה שלא תגרום לכאבי צוואר וגב, במחיר שלא יגרום כאב כיס וצער.