כסא אוכל לתינוק

כסא אוכל לתינוק - פונקציונאליבקניית כסא אוכל לתינוק, צריך להביא בחשבון הרבה אלמנטים פונקציונליים. חנויות לתינוקות מציעות עבורכם סוגים שונים של כסאות אוכל עבור פעוטות, העשויים מחומרי גלם שונים כמו פלסטיק ומתכת, כסאות המתקפלים בצורה שונה וכוללים אלמנטים שונים. כמובן, שבתור הורים, לכל אחד מכם יהיו העדפות עיצוביות משלו כשזה נוגע לנושא של כסא אוכל לתינוק וכך גם לגבי בחירת חומר הגלם ממנו בנוי הכסא. אך ישנם דברים מהותיים שבהם לא מדובר בהעדפות אלא בחובה והחשוב בניהם הנושא של שמירה מקסימלית על בטיחותו של התינוק. כדי לדעת שאתם עושים בחירה נכונה של כסא אוכל לתינוק וקונים כסא שהוא אכן בטיחותי עבור התינוק שלכם וגם מתאים לגיל שלו, חשוב שתכירו לעומק את עולם כסאות האוכל לתינוקות.

כסא אוכל לתינוק – מה חשוב לבדוק בהליך הקנייה?

ראשית כל, כיסא אוכל לתינוק צריך להיות בעל פונקציות התכווננות לגבהים שונים, הדבר מאפשר להתאים אותו גם לשולחן או שולחנות האוכל. כמו מוצרי תינוקות רבים גם כשקונים כסא אוכל לתינוק חשוב לבדוק את נושא התפעול, בדקו שאתם יכול לכוונן אותו לגובה, לקפל אותו ולנצל את כל הפונקציות שלו בצורה פשוטה ונוחה עבורכם, כחלק מכך כדאי לבדוק שאופן הקיפול של הכיסא מאפשר לכם לאחסן אותו בצורה פשוטה ולא מורכבת. בררו מה כל הפונקציות שיש באותו כסא, האם יש לו מגש נשלף (יכול להקל בנושא ניקיון הכסא), האם ניתן לכוון את משענת הכסא. דבר נוסף שחשוב לבדוק בעת רכישת כסא אוכל לתינוק הוא האם החומר של הכסא והריפוד שלו יהיו מספיק נוחים עבור הילד שלכם. פרמטר נוסף וחשוב ברכישת כסא אוכל לתינוק הוא הנושא של הגילאים עבורם מיועד הכסא, נניח שהתינוק שלכם בן חצי שנה, סביר להניח שאתם מעוניינים בכסא שישרת אותו לפחות שנה וחצי עד שנתיים, בדקו שטווח הגילאים של הכסא הוא אכן רחב יחסית (בחלק מהמקרים יהיו מצוינים על האריזה המשקלים של הפעוטות עבורם מיועד אותו הכסא).


כל הפרמטרים הללו, לצד כמובן בטיחות הכסא עבור התינוק (רצועות קשירה רחבות ואיכותיות יוכלו להבטיח את בטיחותו של התינוק בכיסא) יסייעו לכם לבחור כסא אוכל לתינוק בצורה נכונה.

לא רק בשביל אכילה

תינוק יושב על כסא אוכל לתינוק ואוכלבאופן עקרוני, כסא אוכל לתינוק כשמו, מיועד לאכילה, אבל לצד זה ניתן להשתמש בו למגוון פעילויות אחרות. במידה שהכסא מתכוונן וניתן להנמיך אותו, ניתן להשאיר בו את התינוק בעת צפייה בטלוויזיה או משחק. כמובן, שחשוב להשגיח עליו לאורך כל הפעילות אותה הוא מבצע ולדאוג בצורה מקסימלית לבטיחותו. לכסא אוכל לתינוק יש גם חשיבות בהתפתחותו של התינוק, באמצעותו הוא מתנסה לראשונה באכילה בכוחות עצמו (ומה לעשות שההתנסות כוללת לכלוך של עצמו, של הכסא ושל הסביבה הקרובה), באמצעות ההתנסויות הללו לאט לאט ילמד התינוק לאכול בכוחות עצמו.

עושים את הקנייה הנכונה

בדרך כלל נהוג לקנות כסא אוכל לתינוק, כאשר הפעוט כבר מתחיל לאכול מוצקים, בדרך כלל זה בסביבות גיל חצי שנה. בשלב הזה אתם כבר די מיומנים ברכישת מוצרים לתינוקות, אחרי שכבר רכשתם עבורו עריסה לתינוק, לול לתינוק, עגלה לתינוק ועוד מגוון רחב של מוצרים. כמו מוצרים רבים אחרים גם כסאות לתינוקות מגיעים במגוון רחב של סוגים ואיכויות וטווח המחירים יהיה גם הוא בהתאם. בחרו כסא פונקציונלי ובטיחותי המתאים עבור התינוק שלכם, ברוב המקרים זה לא אמור להיות מוצר יקר מדי, כך שסקר שוק באותם חנויות לתינוקות טרם הקנייה בהחלט יוכל לשרת אתכם במקרה הזה.