כורסה לצרכי הנקה

ישנם מוצרי תינוקות שבמבט ראשון או במחשבה אינסטינקטיבית נראים לנו מיותרים – אבל אחרי שמתחילים להשתמש בהם, אנחנו לא מבינים איך יכולנו בלעדיהם. כורסת הנקה היא דוגמה מצוינת למוצר שכזה, שהופך את ההנקה להרבה יותר נוחה ובטוחה, הן לאם והן לעולל.

חשיבות ההנקה

בעולם של ימינו לא תמיד אנחנו זוכרים עד כמה הנקה חשובה – גם לתינוק וגם לאמו. החשיבות המופרזת המוענקת לקריירה, ולכסף, גורמת לכך שנשים רבות ממהרות לשוב לעבודתן, בין השאר על חשבון הנקת התינוק והענקת חלב אם. כדאי לזכור שההמלצה של כל הגופים האמונים על בריאות הציבור בארץ ובעולם היא כי בששת החודשים הראשונים לחייו של העולל הזעיר תזונתו תורכב מחלב אם, ואך רק חלב אם, וכי כדאי מאוד להמשיך להעניק לו חלב אם עד גיל שנתיים. חלב אם מפחית משמעותית את הסיכון של התינוק ללקות במחלות שונות, ובנוסף משפר יכולות מוחיות, ואילו פעולת ההנקה עצמה מחזקת עד מאוד את הקשר בין העולל לאמו ותורמת להתפתחות רגשית מוצלחת.

מהי כורסת הנקה?

לצד היתרונות הרבים והחשיבות העצומה של ההנקה, אין להתעלם מכך שמדובר בפעולה שעלולה להיות מתישה – התינוקות, שכל תזונתם מבוססת על חלב אם, זקוקים לכך בתדירות של אחת לשעתיים-שלוש בממוצע, וכמובן שישנן תקופות של "קפיצת גדילה" בהן פתאום נדמה לנו כי הם כל הזמן רק יונקים… בנוסף, ההנקה מספקת לתינוק הזעיר והפגיע מקור לנחמה ועידוד, ובאופן כללי זמן איכות מהנה עם האם, כך שגם כשהוא לא רעב הוא עשוי לדרוש ציצי (ובקולניות רבה…), ובסך הכל תבלה האם הטרייה חלק ניכר משגרת יומה בהנקה, דבר השואב ממנה אנרגיה רבה.

על מנת שהזמן הזה יעבור על האם בצורה הנעימה ביותר, והנוחה ביותר, ועל מנת שהתינוק יוכל לינוק בבטחה ולא לבזבז זמן ואנרגיה על מציאת תנוחה מתאימה עבורו, פותחה כורסת הנקה – כאמור, אחד מאותם מוצרי תינוקות שרק אחרי שמשתמשים בהם מבינים עד כמה הם חיוניים ומשדרגים את חיינו.

לכורסת הנקה איכותית 3 מרכיבים: מבנה מתוכנן היטב, ובפרט מרחב ישיבה מרווח מספיק המבטיח ישיבה נוחה ויציבה בכמה תנוחות שונות; ריפוד רך ונוח במיוחד המאפשר ישיבה ממושכת בלי להכאיב לאזורים שונים בגוף; ותנועת נדנדה שקטה ונינוחה המעניקה לאם ולתינוק תחושת ערסול משרת שלווה ומפנקת.

כורסת הנקה מגיעה גם עם הדום, על מנת שהאם העייפה תוכל להניח עליו את רגליה ולהתרווח ברוגע, וניתן לצרף אליה גם כרית הנקה ובכך לאפשר חווית הנקה והענקה מושלמת לתינוק ולאם גם יחד.

כיצד לבחור כורסת הנקה?

מוצרי תינוקות קונים רק אם יש להם תו תקן – וכך גם כורסת הנקה. כורסת הנקה מאיכות נמוכה תעלה כמה מאות שקלים, לא תספק לאם את שהיא זקוקה לו (נוחות, יציבות, בטיחות) ועד מהרה היא תוותר על השימוש בה כך שהכורסה תהפוך למתלה בגדים או מקום אחסון למוצרי תינוקות שונים ומשונים, והרי לשם כך אין טעם להשקיע סכום כסף נכבד (שלא לדבר על האפשרות שהכורסה פשוט תתפרק בטרם עת).

לצד האיכות שעליה אין להתפשר, רצוי להשקיע מחשבה גם באסתטיקה של כורסת ההנקה. כדאי גם לקחת בחשבון שכורסת הנקה עשויה להיות מוצבת בפרקי זמן מסוימים בסלון ובפרקי זמן אחרים בחדר הילדים (ואולי גם במקומות אחרים בבית), כך שהצבעים שלה והאנרגיה שהיא משדרת צריכים להתאים למרחבים השונים בבית ולהשתלב בהם היטב.

בנוסף, כמובן שישנה חשיבות רבה גם לתג המחיר של כורסת ההנקה – כאן באתר ממתינות לכם כורסאות הנקה שונות במחירים משתלמים במיוחד, ואת הכסף שתחסכו תוכלו להפנות למוצרי תינוקות אחרים שישדרגו אף הם את איכות חייכם ואת החוויה של גידול התינוק בשלווה ושמחה.