בגדי תינוקות יפים ומעוצבים

בגדי תינוקות מעוצביםכל מי שייכנס היום לחנות בגדי תינוקות יוכל להיווכח עד מהרה כי הימים בהם פעוטות הולבשו באוברול לבן ומשעמם (אשר נראה יותר כמו כותנת משוגעים מאשר כתלבושת לגיטימית), חלפו עברו מן העולם. כיום, בדומה להרבה ממוצרי התינוקות, גם בגדי פעוטות יכולים להיות מעוצבים ומדליקים (ולא רק פונקציונליים). יתרה מכך, לעתים נדמה כי הקולקציות הפונות לזאטוטים מגוונת אף יותר משל הגדולים. בגדי תינוקות מעוצבים נחשבים לפופולריים במיוחד וזאת משום שהם מהווים שילוב מצוין בין איכות, עיצוב ומחיר.

אכן, הורים רבים אינם מעוניינים להשקיע ברכישת בגדי תינוקות מעוצבים, וזאת מחמת מספר סיבות. ראשית, התינוק גדל במהירות רבה, ובגדים הנרכשים עבורו היום לא יתאימו בעוד כשלושה חודשים. אי לכך, הורים לא מעטים מעדיפים לקנות בגדים "פשוטים וזולים" תחת רכישת בגדי מותגים שיתאימו לזמן קצר. הורים אלה דואגים להזכיר פעם אחר פעם כי גדילתו של התינוק הינה מהירה ומשמעותית והוא יכפיל את גודלו פי חמש בשנה הראשונה לחייו.

טענה נוספת כנגד בגדי תינוקות מעוצבים הינה כי פעוטות נוטים ללכלך את בגדיהם באופן תדיר (למשל, בעקבות פליטה לאחר האוכל). ולכן, הורים רבים חוששים כי בגדים יקרים ייהרסו עד מהרה לאחר השימושים הראשונים.

בגדי תינוקות מעוצבים בשנות האלפיים – מחירים סבירים ועיצוב מרשים

הטיעונים אשר הוצגו לעיל היו נכונים אולי לפני מספר שנים כאשר בגדי תינוקות מעוצבים היו נחשבים למותרות מיותרות. כיום, בשל ההתפתחות האדירה בענף ההלבשה לפעוטות, ניתן למצוא בגדי תינוקות מעוצבים אשר משלבים גם מחיר, גם איכות, וגם עיצוב מהמם.

ראשית, ניתן לראות מגמה של שינוי גם מבחינת התפיסה ההורית. יותר ויותר הורים מבינים כיום כי בגדי תינוקות מעוצבים נמכרים במחירים סבירים בהחלט. יתרה מכך, לא אחת בגדי תינוקות נרכשים בחנויות אופנה מובילות. אי לכך, מדובר ללא ספק בבגדים איכותיים העומדים בפני כביסות רבות ומשמשים לא רק את הילד הנוכחי אלא גם את ה"באים בתור". מיותר לציין כי ישנם הורים אשר רוכשים בגדים מעוצבים לתינוק בכמות מסוימת לצורך אירועים מיוחדים כגון חגים, ברית/ה, שבתות וכדומה. בנוסף, בגדי תינוקות מעוצבים נרכשים גם על ידי חברים ובני משפחה בתור מתנות לרך הנולד. פעמים רבות, בגדים מעוצבים לפעוט נרכשים ביחד עם הנעלים עבורו מדליקות המשלימות את ההופעה.

היכן קונים?

ניתן לרכוש בגדים מעוצבים לתינוק במספר דרכים. ראשית, בגדי תינוקות נמכרים ברשתות הגדולות, בקניונים ובמרכזים המסחריים. שנית, ניתן לרכוש בגדים מדליקים גם בחנויות העוסקות במכירה ושיווק של ציוד לתינוקות. כמו כן, ישנן חנויות בוטיק המציעות בגדי תינוקות בשלל עיצובים, גוונים, צבעים ובדים. הורים רבים רוכשים בגדים מעוצבים לתינוקה באמצעות חנויות אינטרנטיות על ידי התרשמות מגלריה מקוונת המשלבת בין עיצובים פרטיים וייבוא אישי מחו"ל.

לסיכום,

רכישת בגדי תינוקות הינה אחד מהרגעים המאושרים והנחמדים ביותר בחוויה ההורית. בין אם מדובר ברכישת בגדים ראשונית לאחר הלידה, ובין אם עסקינן ברכישה "תוך כדי" או קניית מתנה לחבר/ה, אין ספק כי זהו מסע שופינג מהנה ביותר. יתרה מכך, מדובר אפילו בחוויית קניות החביבה על גברים (ובעיקר על האבות והסבים). עם זאת, חשוב שלא להשתגע בעת קניית בגדי תינוקות מעוצבים וזאת בשל העובדה שמדובר (בכל זאת) בבגדים לזמן קצוב בלבד. דהיינו, רכישה חכמה של בגדי תינוקות צריכה להתחשב הן באיכות הבגד, הן בבד ממנו הוא עשוי (נושם, נעים), והן במחיר בכפוף ל"מועד התפוגה" הצפוי.

בעת רכישת בגדי תינוקות, חשוב לשים לב גם לפרקטיקה ולא רק לעיצוב. למשל, בגדים אשר אינם קלים ללבישה לא יהיו אפקטיביים ולא יאפשרו לתינוק ולהוריו ליהנות מהם. כמו כן, יש להתאים את רכישת הבגדים לעונות השנה וזאת בהתחשב בגדילתו המהירה של הילד (כאמור, גדילה פי חמש בשנה הראשונה). דהיינו, במידה והילד נולד בתחילת הקיץ, אין סיבה לרכוש עבורו בגדי תינוק מעוצבים המתאימים לחורף ולפעוטות בגילאים של "New Born". בכל הנוגע לרכישת בגדי תינוקות, וקל וחומר בגדים מעוצבים, יש להתאים את הבגד לגודל התינוק ולהתחשב בשינויים בעקומת הגדילה של הזאטוט.