בגדים לתקופת ההריון

אחת הסוגיות אשר "מטרידות" נשים בעת הריון ולידה הינה השינויים בגזרה. בימים "כתיקונם", האישה יכולה ליהנות מקולקציה מגוונות הממלאת את ארון הבגדים שלה. לעומת זאת, במהלך ההריון (וביתר שאת החל מהשליש השני שלו), מרבית הבגדים "הרגילים" כבר לא יתאימו כתמול שלשום. הריון איננו תקופה אשר מומלץ להיכנס במהלכה לדיאטה, ומיותר לציין כי צמצום התפריט לא יואיל כנגד תפיחת הבטן. הפיתרון לסוגיית הגזרה המתרחבת נמצא אפוא ברכישת בגדים מיוחדים לתקופת ההריון והלידה.

בעבר, המושג "בגדי הריון" העלה מיד אסוציאציה של שמלות רחבות ומיושנות בעלות הדפסים משעממים וחד גוניים. כתוצאה מכך, אופנת בגדי ההריון סבלה ממוניטין מעט "מפוקפק" מבחינה סטייליסטית. חרף השינויים המשמעותיים בענף, תדמית זו לא פגה. נשים רבות עדיין מבקשות להימנע מרכישת בגדי הריון ומנסות "לעבור" את תשעת החודשים עד הלידה עם הבגדים הרגילים ו"שחקני חיזוק במידות גדולות". לא אחת, נשים אלה מתרצות אי רכישת בגדי הריון בכך ש"לא קונים בגדים עבור תשעה חודשים בלבד".

כפי שצוין לעיל, בשנים האחרונות חלה התפתחות של ממש בענף בגדי ההריון. כיום, ניתן לרכוש בגדים אלה בעיצובים מודרניים וחדשניים, וזאת מבלי לאבד את הנוחות האהובה והמוכרת הדרושה לכל אישה הרה. ניתן לומר כי בימינו, בגדי הריון יוצרים הזדמנות אמיתית לשלב בין יופי ונוחות (וזאת במחירים סבירים בהחלט). 

"אין לי מה ללבוש" – הפעם זה אמיתי

בגדי הריון בעיצובים מודרניםכמעט כל אישה מכירה את התחושה הבאה – את פותחת את ארון הבגדים העמוס לעייפה, ומרגישה כי אין לך מה ללבוש. בימים "רגילים", מדובר בתחושה ותו לא. עם זאת, כאשר עסקינן בתקופות כגון הריון ולידה, הרי שהתחושה הנ"ל הינה מציאות לכל דבר ועניין. דהיינו, את מבינה כי מעבר לאושר הראשוני המקופל בהריון, עלייך להצטייד בבגדים מתאימים.

היות ונשים בהריון ממשיכות לנהל את חייהן באופן שגרתי, וכפועל יוצא מכך הן מגיעות לעבודה ועורכות סידורים (ממש עד מועד הלידה), אין ספק כי בגדיהן צריכים להתאים לפעילות יומיומית. כמו כן, גם נשים בהריון רוצות להרגיש אופנתיות ו"שיקיות", ועל כן בגדי הריון חייבים לספק להן את הביטחון העצמי המבוקש.

כפי שציינו קודם לכן, בגדים המיועדים לתקופת הריון סבלו במשך שנים מתדמית לא מוצלחת, וזאת בלשון המעטה. עם זאת, כפי ששר בוב דילן בשירו המפורסם, גם עבור בגדי הריון – "הזמנים משתנים". קיימות כיום קולקציות מרהיבות של בגדי הריון אשר משלבות עיצובים מדליקים עם נוחות מדהימה. להלן מדריך קצר הנוגע לרכישת בגדי הריון.

מתי לקנות בגדי הריון?

נשים רבות מחכות עם רכישת בגדי הריון עד אשר "אין להן ברירה" אלא לעשות כן. דהיינו, נשים אלה לא ילכו למסע קניות בתקופת ההריון וזאת כל עוד הן מרגישות כי בגדיהן הרגילים עדיין טובים. על פי רוב, ככל שהאישה נמצאת בשלב מוקדם מבחינת שבועות הריון, הרי שהיא בהחלט יכולה להמתין עם רכישת בגדים "מיוחדים". אין ספק כי ככל שאת יכולה להמתין עם זה, אין צורך להשתגע ולרכוש בגדי הריון מבעוד מועד. יודגש, עם זאת, כי ישנם בגדי הריון מדליקים ואופנתיים אשר ניתן לרכוש אותם גם עבור השלבים ה"מוקדמים יחסית". למעשה, רכישת בגדי הריון משתנה מאישה לאישה ובהתאם להתפתחות ההריון והשפעותיו על גופה של היולדת.

איך בוחרים בד?

הסוד מבחינת בגדי הריון טמון בבד ממנו הם עשויים. בגדי הריון הינם בעלי שתי מטרות עיקריות – נוחות ויופי. בעבר, הנוחות זכתה לבכורה משמעותית, כאשר היופי נדחק מעט לאחור. כיום, מעצבי בגדי הריון מתייחסים ברצינות תהומית למראה הבגדים, וזאת משום שהדרישות בעניין עלו מצד הצרכניות הבררניות. כתוצאה מכך, בגדי הריון מהווים בימינו שילוב מושלם של נוחות, איכות, יופי ועיצוב.

כפי שהוזכר לעיל, הכל מתחיל בבד. ההתפתחות בעולם הטקסטיל הביאה לכך שניתן להשיג בדים גמישים ואיכותיים המשלבים סיבים סינטטיים וטבעיים. על פי רוב, מומלץ לרכוש בגדי הריון אשר הבד ממנו הם עשויים מורכב מכ-10% לייקרה או אלסטין. כמו כן, בעת מדידת הבגד, חשוב לבדוק את יכולתו להימתח ו/או לשוב לצורתו המקורית לאחר קימוט או שימוש.

מבחינת צבע הבד, אין ספק כי נשים בהריון נוטות בדרך כלל לבחור בגדים כהים ושחורים (וזאת משום שכולם יודעים כי "שחור מרזה"). עם זאת, מומלץ שלא לרכוש קולקציה שלמה של בגדים שחורים וקניית קולקציה הריונית נכונה עושה שילוב בין הצבעים השונים. מיותר לציין כי ניתן להתאים לבגדי ההריון אביזרים ואקססוריז אשר יוכלו להשלים כל הופעה. יתרה מכך, אם תרכשי רק בגדי הריון שחורים, תגלי במהרה כי זה לא כיף כאשר את בחודש שמיני וחושבים שטרם חצית את החודש החמישי. דהיינו, בעת הריון, לעיתים גם מחמאות על גזרה דקה (שאינה מתאימה מבחינת התקדמות ההריון) עלולות לפגוע.

מספר כללי אצבע לסיכום,

ובכן, כפי שציינו לעיל, בחירת בגדי הריון איננה עניין של מה בכך. בבואך לקנות בגדים לתקופת ההריון, יהיה עלייך לשים דגשים על מספר היבטים הנוגעים למסע קניות מיוחד זה. להלן כמה כללי אצבע אשר יסייעו לך בדרכך לרכוש בגדי הריון:

  1. ההחלטה על רכישת בגדי הריון תלויה בראש ובראשונה ב"סטייל שלך". ניתן למצוא בגדים לתקופת ההריון בעיצובים המתאימים לכל אישה (החל ממכנסונים קצרצרים וכלה בשמלות הודיות קלילות).
  2. על פי רוב, מלתחה של בגדי הריון תכלול שלושה זוגות מכנסיים (מתוכם אחד ג'ינס ואחד אלגנט), שמלה, ארבע חולצות ושלוש גופיות.
  3. הקפידי לבחור פריטים עונתיים ואל תחששי מפני קנייה של בגדים רבים. זכרי, גם לאחר לידה, לוקח זמן לחזור לגזרה הקודמת.
  4. הקפידו לצייד את עצמך גם בהלבשה תחתונה המתאימה לשלבים המתקדמים של ההריון.