אינטרקום לתינוק, שקט להורים

כל הורה יודע כי הכלל החשוב ביותר בגידול ילדים הינו שמירה על בטיחותם. על פי רוב, הורים אינם נוטים להתפשר בעת רכישת אמצעי בטיחות לתינוק. אמצעים אלה יכולים להיות מיטה מתאימה, מנעולים המותקנים על מגירות וארונות, מגני אצבעות לדלתות, התקני בטיחות באמבטיה ועוד. פעוטות ותינוקות רכים אינם משקיעים מחשבה מעמיקה לפני כל צעד ושעל. אי לכך, והיות ומלוא האחריות מוטלת על ההורים, האחרונים דואגים השכם וערב להפוך את הבית לסביבה הבטוחה ביותר. במסגרת רכישת ציוד לתינוקות, הורים אינם מוותרים על בטיחות.אינטרקום לתינוק

אמצעי בטיחות כוללים, בין השאר, שורה של מוצרי תינוקות אלקטרוניים שנועדו להגן על הילדים בזמן השינה. כידוע, שנת תינוקות יכולה בהחלט להיות מוקד לחשש מצד ההורים. תינוקות נוהגים להתעורר פעמים רבות במהלך השינה, ולא אחת הם זקוקים לסיוע של אמא או אבא (רעב, חוסר נוחות, חיתול מלא, בעיות נשימה וכדומה). לפיכך, ועל מנת להגן על התינוק בזמן השינה, ניתן להיעזר במספר אמצעים. אחד מן המפורסמים שבהם הינו אינטרקום לתינוק.

"ווקי טוקי" לתינוק או מכשיר הגנה מתוחכם?

אינטרקום לתינוק הינו מעין "ווקי טוקי" המורכב משתי יחידות – אחת בחדר התינוק, והשנייה ליד ההורים. באמצעות האינטרקום הפשוט הזה, ההורים יכולים לדעת – בכל זמן נתון – האם ילדם בוכה או זקוק להם, וזאת גם כאשר הם אינם נמצאים בקרבתו. במסגרת החודשים הראשונים בהתפתחות של התינוק, פעוטות נהנים מנוכחות בלתי פוסקת של הוריהם והם זקוקים כי אמא, אבא או "נציג מטעמם" (למשל, סבתא) יהיה שם עבורם. למעשה, ההגנה מצד ההורים נמשכת גם ביום וגם בלילה.

תינוקות עד גיל שלושה-ארבעה חודשים ישנים בעריסה לצד מיטת הוריהם. בתוך מספר חודשים בלבד, הילד "יעבור דירה" ויגור כבר בחדר משלו. היות וסביר להניח שדווקא ההורים יתקשו לקבל את המעבר, ניתן להמשיך ולשמור על קשר עם הילד באמצעות אינטרקום לתינוק. אמצעי בטיחות זה מאפשר להורים "לשמור" על הילד ממרחק, ולדעת האם הוא זקוק להם גם כאשר הם נמצאים בחדרים נפרדים.

כפי שצוין לעיל, אינטרקום לתינוק נראה למעשה כמו משחק ה"ווקי טוקי" הוותיק. מדובר במכשיר אשר מורכב משתי יחידות (אחת להורים ואחת לתינוק) אשר פועל באמצעות תקשורת רדיו. המכשיר יכול להיות מופעל על ידי סוללות או כבל חשמלי. ניתן כיום להשיג אינטרקום לתינוק אשר כולל גם מסך לצפייה ומצלמה.

איך בוחרים אינטרקום לתינוק?

בימינו, קיימים בשוק מספר סוגי אינטרקומים אשר נבדלים זה מזה בכמה פרמטרים. ראשית, טווח הקליטה. טווחי הקליטה של האינטרקומים עומדים על כמה עשרות מ' בתוך הבית ויכולים לקלוט גם ממרחק של 300 מ' ויותר בשטח פתוח. בעת בחירת אינטרקום לפעוט, מומלץ בהחלט לבחון את יעילותו בבית. לדוגמא, אם תפעילו את האינטרקום בחדרו של התינוק, ותלכו לחדר מרוחק "ללא קליטה", לא עשיתם בכך ולא כלום.

פרמטר נוסף אשר יש לבחון בעת בחירת אינטרקום לתינוק הינו סוגיית רעשי הרקע. מרבית האינטרקומים מעבירים – במקביל – גם רעשי רקע. כיום, ניתן למצוא אינטרקום לפעוטות אשר מסנן רעשים חיצוניים בלתי רצויים. מיותר לציין כי מדובר גם בסוגיה "ביטחונית" וזאת משום שרעשי רקע רבים מדי עלולים להסית את תשומת הלב של ההורים מן העיקר – והוא התינוק.

היבט נוסף הנבחן בעת רכישת אינטרקום לחדר תינוק הינו עניין הניידות. ישנם אינטרקומים אשר פועלים רק באמצעות כבל חשמלי ואינם מאפשרים ניידות גבוהה. אינטרקומים אלה לא יוכלו לסייע מחוץ לבית או במתחמים סגורים. לעיתים, אחת היחידות (זו הממוקמת בחדר התינוק) מופעלת על ידי כבל חשמלי, ואילו היחידה השנייה הינה אלחוטית. כמו כן, ניתן כיום להשיג אינטרקום לפעוט הנהנה מניידות מלאה בין שני חלקיו. אין ספק כי ככל שהמכשיר יהיה נייד יותר, כך השימוש בו יהיה קל ויעיל בהתאם.

אינטרקום לתינוק – לא רק בלילה

אינטרקום לתינוק איננו משמש את ההורים (והילד) רק בלילה. למעשה, מדובר במכשיר אשר יכול להעניק מענה בטיחותי בכל שעות היממה. לדוגמא, פעמים רבות, ההורים משכיבים את הילד לישון בחדרו בטרם הם "פורשים בעצמם". במקרים אלה, ניתן לחבר אינטרקום לתינוק בחדרו של הילד מצד אחד, ולקחת את החלק השני של המכשיר ביחד עם ההורה לכל מקום בבית. באופן זה, ההורה יכול להשגיח "בשלט רחוק" על התינוק גם במהלך שעות היום ואף מול מסך הטלוויזיה בסלון.